Коли в Херсоні зупинять п’яту колону?

Коли в Херсоні зупинять п’яту колону?

Кирило Стремоусов, відомий у Херсоні проросійськими акціями, провокаціями та хуліганськими нападами, знову активізувався. Після того, як  FACEBOOK та YouTube заблокували сторінки з його скандальними виступами, Стремоусов намагається просувати інший канал - «Журналисты Стремоусова». Наполегливо створює видимість боротьби за справедливість та розгалуженості мережі своїх прихильників.

Зокрема, одна з тем його виступів стосується харківської громадської організації «Потон».

Минулого року, у червні, п’ятьох учасників цієї організації заарештували. Лідерам «Потона» Павлу Оніщенку і Миколі Маслову обрали найсуворіший запобіжний захід - тримання під вартою без права внесення застави.

Після чого Стремусов виступив із заявою, що Харків і Херсон підтримують тих громадських активістів та обурені діями правоохоронців.

Чому і для якої аудиторії виступав від імені всіх  харків’ян та херсонців «одинокий воїн» (так він сам себе позиціює) – тема для окремого дослідження. Зараз мова про інше.  

Перше відео на підтримку «Потону» згодом було видалено,

проте  24 грудня з’явилося інше – «про справжню дружбу живих людей»:

Кого ж так несамовито захищає херсонський «активіст»?

Згідно з інформацією, в харківських ЗМІ та матеріалів кримінальної справи, оприлюднених в Єдиному реєстрі судових рішень, харківські «активісти» оточили машину, в якій були працівники СБУ, порізали колеса, розбили скло, погрожували розправою, а Оніщенко стріляв у заднє бокове вікно автівки з пістолета. Поліцейські, які оперативно прибули на місце події, затримали п’ятьох найбільш активних учасників конфлікту та вилучили кілька дерев’яних палиць, сокиру, два пістолети, складаний ніж, набої.

А напередодні нападу на співробітників СБУ потонівці погрожували насильством начальнику Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області. Усі свої дії  вони фіксували на відео.

Затриманих потонівців звинувачують у злочинах за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та за ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Остання стаття ККУ передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев'яти до п'ятнадцяти років або довічне ув’язнення.  

Крім того, Оніщенко та Маслов звинувачуються у груповому хуліганстві (ч.2 ст.296 ККУ) та вимаганні (ч.2 ст.189 ККУ). У вересні 2018 року разом з іншими поплічниками, у тому числі з неповнолітніми, розтрощили приміщення харківської аптеки ТОВ «Добро Дій АВД». Матеріальні збитки – понад 30 тис. грн. (31167 грн. 96 коп.). А на початку лютого 2019 року змусили генерального директора ТОВ «Добро Дій АВД» заплатити їм 10 тис. грн., щоб вони знову не напали на приміщення аптеки.

Є такий афоризм, перевірений часом: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти». Тобто, про людину, його характер, прагнення, моральні якості, принципи можна багато чого сказати, якщо знати, з ким він дружить, з ким близький тощо.  

Тому «Вгору» вирішила дослідити, користуючись відкритими джерелами, інші зв’язки пана Кирила. Наразі йтиметься лише про тих знайомих Стремоусова, з якими у нього офіційно зареєстрована співпраця.

Отже, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Стремоусов Кирило Сергійович є співзасновником декількох громадських організацій, інформаційного агентства та приватного підприємства.

Громадську організацію «За Президента України», зареєстровану в грудні 2013 року – під час розстрілу на Майдані мирних мітингувальників, спроб уряду Януковича силою придушити Євромайдан та масових провокацій з боку тодішньої влади.    

Співзасновник ГО «ЗПУ» Ліла Максим Сергійович є також приватним підприємцем, проєктувальник. Основний вид діяльності - у сфері архітектури. Ще - монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; електромонтажні роботи; будівництво трубопроводів та інша допоміжна офісна діяльність й консультування в цих сферах.

За останні два роки він виграв тендерів майже на 2 млн. гривень. Усі торги, в яких він брав участь, були, за даними Clarity Project, неконкурентними. За такими процедурами чиновники не зобов'язані проводити конкурс і можуть купувати послуги в одного учасника.

Інший співзасновник, Марус Володимир Олексійович, наразі позиціює себе громадським діячем та ще активно коментує життя Херсона на сторінках стремоусівського сайту «Таврія-ньюс» та на власному блозі Marus news. Ось, наприклад, назви деяких його статей: «Двуликий Анус», «Шобла нового мэра – это чисто бандитские угрозы и шоу - бизнес», «Мэра Херсона уличили в полной просрации»,  «В Херсоне Владимир Марус запустил ТЭЦ и начал отопительный сезон» тощо.  

Громадську організацію «Український центр екологічної самооборони» зареєстровану в січні 2016 року.  

Киянин Юрій Клейнос фігурує у кримінальній справі, пов’язаній з державною зрадою. За даними слідства, він та його поплічник Ярослав Гранітний, організовували у 2017 році проплачені акції в Рівному, на яких закликали до створення «Рівненської народної республіки» та вимагали надати «РНР» право безконтрольно видобувати бурштин.

Гроші за роботу отримували в Російській Федерації від представника так званого «Комітету спасіння України» - ініціативи колишніх високопосадовців України часів президентства Віктора Януковича, що претендує на звання «тіньового (альтернативного) уряду України у вигнанні».

Виконуючи умови замовників, організатори забезпечували постійну пряму відеотрансляцію фейкових подій, які потім висвітлювалися ЗМІ Російської Федерації та непідконтрольної території Донецької й Луганської областей. Зокрема, під такими назвами: «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно», «В украинском Ровно митинговали за создание республики», «В Ровно копатели янтаря подрались с ультраправыми боевиками». Тим самим штучно формували у світовій спільноті думку про загрози з боку так званих «бандерівців», неспроможності українських державних структур навести лад та проросійських настроїв у країні.

Ще Клейнос та Гранітний організовували блокування приймальні Кабміну з гаслами «За народний імпічмент Президенту», перекриття траси «Київ-Одеса» під приводом нібито утисків молдаван та болгар, а також забезпечували відеотрансляцію цих акцій.

 Інший співзасновник ГО «Український центр екологічної самооборони» Рева Олександр Олександрович є також власником херсонської приватної виробничо-комерційної фірми «Довкілля» зі статутним капіталом 200 гривень. Основний вид діяльності - технічні випробування та дослідження. Та співзасновником іншої херсонської громадської організації «Спортивний клуб «Освіта».

У 2019 році Господарський суд Херсонської області наказав примусово стягнути з ПВКФ «Довкілля» 6,5 тисяч гривень (6 564,77 грн). До суду звернувся  «Хлібокомбінат Скадовського районного споживчого товариства». Адже ПВКФ «Довкілля» ще 2017 року пообіцяло хлібокомбінату, цитуємо: “проведення інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин та розробка документів, що обґрунтовують обсяги викидів для отримання дозволу згідно з вимогами методик, інструкцій та чинного екологічного законодавства України, що регулює порядок їх виконання, погодження проєктної документації та отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин». Але нічого цього не зробило, і кошти, які переказали «Довкіллю» за надання послуги, - не повернуло.

Громадську організацію «Місцева ініціатива» з філією в Миколаївській області також зареєстровано за часів Януковича, у квітні 2013 року.    

Співзасновник ГО Циголік Сергій Дмитрович є також фізичною особою підприємцем, займається переважно роздрібною торгівлею харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

Повний його тезка фігурує у судовій тяжбі, пов’язаній з фінансовими зобов'язаннями. Чоловік взяв у ПриватБанку кредит у розмірі 42 000 доларів США, але зобов’язання зі сплати кредиту та відсотків за користування коштами, не виконував. Коли Приватбанк звернувся до суду про стягнення коштів з боржника, Сергій Дмитрович подав зустрічний позов, яким вимагав визнати кредитний договір недійсним та стягнути з ПриватБанку на його користь моральну шкоду у сумі 200 тисяч грн. як компенсацію за всі переживання, страждання отримані внаслідок численних недоліків у кредитному договорі, порушення його прав споживача, та за протиправні дії з боку фінустанови.

Проте суд ухвалив стягнути борг саме з пана Циголіка.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Таврія-ньюс» було зареєстроване ще 2009 року, після того, як Кирило Стремоусов звільнився з посади генічеського рибінспектора. Статутний капітал товариства -  63 тисячі грн. Більшу частину коштів вніс саме Стремоусов.

Мальцев Устин Валерійович, - його земляк та повний тезка – засновник благодійної організації «Херсонський обласний благодійний фонд Устина Мальцева» (перша назва організації - Херсонський обласний благодійний фонд Устина Херсонського), колишній очільник Державної екологічної інспекції у Херсонській області, та приватний підприємець. Перебуваючи керівником обласної екоінспекції, Устин Валерійович «потрапив у халепу» через конфлікт інтересів та зловживання владою (або службовим становищем). Правоохоронці звинувачували його у порушенні антикорупційного законодавства та відмиванні коштів через свій благодійний фонд. Втім, чиновнику «минулося легким переляком» - першу справу закрили у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а друга, кримінальна, досі до суду так і не дійшла.

Щоправда,  керівник обласної екоінспекції не вказував у своїй декларації, що є також співзасновником Інформаційного агентства «Таврія-ньюс». Однак ми не знайшли в Херсоні відомостей про інших місцевих та заможних осіб на прізвище Мальцев Устин Валерійович.

І є ще дуже дивне приватне підприємство «ВЕГА». Воно було зареєстроване ще у 2001 році, тобто коли наш херсонський «активіст» працював у Генічеську рибінспектором. Цікаво, що засновником став інший повний його тезка – мешканець Тернопільської області. Проте саме підприємство зареєстроване в  селі Азовське Генічеського району.  

Не менш дивний збіг у прізвищах уповноважених осіб, тобто директорів. До 2018 року керувала підприємством Голікова Юлія Анатоліївна, потім його очолив  Голіков Денис Вікторович.

Так ось, до 2017 року якийсь Голіков Денис Вікторович служив у Генічеську оператором комп’ютерного набору територіального сервісного центру МВС України. І після звільнення вказував у своїй декларації заможну дружину - Голікову Юлію Анатоліївну. Їй належали півтора будинку, вантажівка з причепом та три легкових автівки. У чоловіка було тільки 10 соток землі в селі Генічеська Гірка.

І саме цього Голікова Дениса Вікторовича військова прокуратура Херсонського гарнізону звинувачувала 2016 року в корупції – підробці за 400 доларів США технічних паспортів та інших документів на транспортні засоби, та незаконне оформлення автівок з тимчасово окупованої території АР Крим. Справа до суду не дійшла, а ПП «ВЕГА» змінило керівника. 

Ну, а що стосується самого Стремоусова, то про його «подвиги» вже теж немало написано. У тому числі й про організацію нападу на херсонську аптеку, на співробітників СБУ, на чиновників та журналістів.

Зокрема, на 15 січня о 15 годині призначене чергове засідання у справі про напад на прес-клуб «Новий день».

Нагадаємо, Стремоусов та його поплічники увірвалися 18 січня 2018 року до приміщення пресклубу під час конференції із перевізниками, розпилили сльозогінний газ і стріляли по вікнах.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...