Підтримати нас

Японія надасть $2,8 млн для підтримки переселенців та відновлення Донбасу

18 травня 2019 14:02
374
Поширити:

Уряд Японії надасть 2,8 млн доларів цього року на виконання чотирьох проектів для підтримки людей і громад, які постраждали від війни на Донбасі.

Про це повідомила прес-служба Представництва ООН в Україні, передає сайт "Громадське".

Посол Японії в Україні Такаші Кураї зазначив, що з початку незалежності Японія надала Україні фінансову допомогу на суму 3,1 млрд доларів.

«Починаючи з 2014 року, після Революції Гідності, ми збільшили обсяг наданої допомоги Україні, й вона склала 1,87 млрд доларів, що статовить більше половини загального обсягу коштів, наданих з моменту набуття незалежності», — зазначив посол.

Він розповів, що допомога включає модернізацію Бортницької станції аерації, фінансову підтримку уряду України, допомогу в медичній сфері та допомогу населенню на сході Україні. 

«У співпраці з ООН та іншими міжнародними організаціями ми реалізували допомогу на загальну суму 47 млн доларів США. Допомога, яку ми надаємо на східній Україні, спрямована на підвищення безпеки та добробуту місцевого населення. Проекти включають реабілітацію соціальної інфраструктури, відновлення лікарень, шкіл, громад», — розповів посол.

Ккоординаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані зазначила, що з 2015 року за фінансової підтримки Японії за допомогою програм, реалізованих ООН, вдалося реконструювати понад 30 об’єктів соціально-економічної інфраструктури у Луганській та Донецькій областях, зокрема, мости, насосні станції, медичні установи, реабілітаційні центри та школи.

«Фінансова допомога, надана у 2019 році, буде використана для проведення професійних тренінгів та розвиток ділових навичок для внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало від конфлікту; надання грантових дотацій для запуску та розширення малого бізнесу; надання мікромалих та середніх підприємств з бізнес-консалтингу та технічної допомоги; ремонт житла для ВПО вздовж «контактної лінії»; моніторинг захисту та надання допомоги з індивідуального захисту ВПО та іншим постраждалим від конфлікту населенням; нарощування потенціалу фахівців у галузі освіти й закупівлі медичного обладнання лікарні Міністерства оборони. ООН в Україні сподівається на тривалу й плідну співпрацю з урядом України та Японії у сприянні єдності та сталого розвитку, відродженні економіки на територіях, що постраждали від конфлікту», — сказала Лубрані.

Допомога надаватиметься чотирма агенціями системи ООН в Україні, зокрема: Програмою розвитку ООН (ПРООН) — на суму 0,54 млн доларів, Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) — 0,84 млн доларів, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) — 0,38 млн доларів, Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) — 1,09 млн доларів.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів