Через підрив росіянами Каховської ГЕС 400 тисяч га зрошуваних земель втратили свою цінність

Майже 400 тисяч гектарів зрошуваних земель, які розташовані на лівобережжі Херсонщини, після підриву росіянами Каховської ГЕС, втратили свою цінність.

Про це розповів під час прямого етеру “Суспільного” голова фермерського господарства на Херсонщині Сергій Рибалко.

Він наголосив, що потрібно відновлювати Каховське водосховище.

“Дамба – це 4 в одному. По-перше, це вода. Вона постачалась до самого Бердянська Запорізької області й для всіх людей, які проживають у східній частині Херсонщини. Друге – це судноплавство по Дніпру, зрощення та електроенергія, яку виробляла ГЕС”, – зазначив Рибалко.

Також він додав, що зрощення забезпечувало до ста тисяч робочих місць в Херсонській, Запорізькій, та навіть частини Донецької областях.

“Без зрошення ми ніколи не отримаємо ні смачних херсонських кавунів, ні помідорів, ні винограду, ні садівництва. Нічого не буде”, – повідомив фермер.

Сергій зазначив, що без дамби наш край загине, тому основне завдання її відновити.

Нагадуємо, що 6 червня, російські військові підірвали Каховську ГЕС. Затопило 600 квадратних кілометрів Херсонщини.

У результаті підриву греблі більша територія Національного природного парку «Нижньодніпровський» опинилася під водою. Дослідження Української природоохоронної групи показало, що цей теракт наніс найбільш масштабний вплив на природні екосистеми з усього, що відбувалось в Україні з 24 лютого 2022 року.

Рибна галузь України може втратити внаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС 11 млрд грн, взагалі попередньо завдано збитків щонайменше 2 млрд доларів.

Також Укргідроенерго повідомляло, що Каховську гідроелектростанцію будуть відновлювати після деокупації Херсонщини.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також