Мер Ірпеня Володимир Карплюк програв у суді активістці ЧЕСНО

28 жовтня 2015 року Ірпінський міський суд постановив відмовити в задоволенні двох позовів чинного міського голови Володимира Карплюка та його партії “Нові обличчя” до активістки Громадського руху ЧЕСНО Ірини Федорів.

Позови стосувалися публікації статті “Нові обличчя” – загроза для Києва та області”.

Карплюк хотів спростувати твердження про те, що він вибудував мережу місцевих ЗМІ, розвинув борди та сіті-лайти, а також те, що він був протеже Петра Мельника. Партія “Нові обличчя”, яку Володимир Карплюк очолює, у той же час оскаржувала твердження, що “проводить політичну рекламу” і “готується взяти участь у місцевих виборах до облради і, ймовірно, столиці”. Цікаво, що назву статті - “Нові обличчя” – загроза для Києва та області” - партія також вимагала спростувати.

Юрист Інституту Медіа Права Галина Чижик, яка захистила права Ірини Федорів у суді, зазначила, що у цій ситуації закон на боці журналістки.

Під судом усі_1.jpg

“За українським законодавством, аби притягнути журналіста до відповідальності за поширення інформації, потрібно довести, що така інформація є недостовірною. Однак формулювання на кшталт “політична сила є загрозою” чи “Володимир Карплюк - протеже Петра Мельника” - це оціночні судження, правдивість яких не можна довести чи спростувати, а отже вони в принципі не можуть бути достовірними чи недостовірними. Досить часто політики вдаються до подібних позовів, аби припинити суспільне обговорення своєї діяльності. Однак громада Ірпеня поки може бути спокійною - суддя Ірпінського міського суду Дмитро Чернов став на захист свободи слова” - зазначає юристка.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також