На гроші, які зникли в "Нафтогазі", можна було утеплити 85 відсотків будинків

Це точно не смішні щорічні 400 млн грн на "теплі кредити", при яких життя не вистачить для вирішення цієї проблеми.

Декілька днів тому чергового прем’єра привезли до чергового будинку (на цей раз в Житомирі), щоби показати черговий пілотний проект «утеплення» старої хрущівки. Я абсолютно не хочу зараз занурюватися в методологічні дискусії «комплексної енергомодернізаціі» – я просто на пальцях зараз спробую пояснити, чому так важливо розібратися з тими, хто вкрав наші величезні гроші в "Нафтогазі".

Один старий будинок, 100 квартир. 400 тис грн дав держбюджет, 300 тис грн дав бюджет місцевий, ще 100 тис грн зібрали з мешканців. По 1 тис грн з квартири, що є посильним для більшості.

Провели достатньо елементарні дії – ІТП, балансування внутрішньобудинкового розподілу теплоносія, вікна в під’їздах, вхідні групи, дахи.

Зменшили платіжку за словами прем’єра на 40 відсотків. Припустимо! Було 30 грн за метр, стало 18 грн за метр. Знаю багато будинків, де в грудні платили по 10-12 грн.

Рахуємо далі. "Нафтогазу" за останні три роки переплачено за завищену ціну на український газ величезну суму: 13.5 млрд кубів товарного газу * 100 доларів (завищення від собівартості)* 25 (середній курс) * 3 роки = приблизно 100 млрд грн.

Частина пішла податками в бюджет – не сперечаюсь.

Половина зникла в "Укргазвидобуванні"!

А тепер уявіть собі – яку масову програму первинного "утеплення" можна було би реалізувати за ці три роки – 100-130 тис багатоквартирних будинків. Це приблизно 85 відсотків всього житлового фонду по метражу та кількості мешканців (мова йде про великі будинки, малі будинки всіх форм власності можна було би доганяти на місцях).

Це точно не смішні щорічні 400 млн грн на "теплі кредити", при яких життя не вистачить для вирішення цієї проблеми.
Три-чотири роки – і забули проблему! Тисячі робочих місць, подальша перспектива для комплексного утеплення вже на самоокупній кредитній основі під нормальні відсотки.

І під цей ресурс масова підтримка ОСББ з новим, виправленим законом, та відповідальністю як співвласників, так і голів!
Кожного року замість проваленого "Нафтогазом" видобутку ми би "видобували" мінімум 2 мільярди кубів газу, заощаджуючи його споживання. І визволяючи його для продажу на вільному ринку за ринковими цінами!

А тепер 2 питання:

  • Чому цього не було зроблено "папередниками"?!
  • Чому нинішня влада покриває їх і не хоче зробити ТСК для розслідування цієї афери?!

Думаю ви розумієте, що відповіді на поверхні.

А тим "новим обличчам", які продовжують маячню "папередників" про "шатунів", раджу пригадати стару істину класичних преференсистів: "Знав би прикуп, жив би в Сочі!"

Алексей Кучеренко

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...