Підтримати нас

З печаткою «так званої республіки» в Україні на роботу не беруть

14 січня 2018 14:02
230
Поширити:

Ситуацію з трудовими книжками, у яких стоять печатки так званих ЛНР та ДНР, переселенцям на підконтрольні Україні території юристи радять вирішувати в судовому порядку. З одним таким успішним прикладом своєї юридичної практики знайомлять співробітники Слов’янського Офісу Мережі правового розвитку.

Молода мама Світлана Шамрай* звернулася до Офісу при ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», коли стикнулася з проблемою виходу на роботу. Світлана – переселенка, раніше жила у Луганську, працювала там у дитячому садку. Останні три роки перебувала в декретній відпустці. 
Коли декрет закінчився, Світлана знайшла роботу в одному з дитсадків Слов’янська, а з колишнього місця роботи, що знаходиться на нині непідконтрольній Україні території, попросила передати трудову книжку з відміткою про звільнення. Документ передали, але прийшов він із  записом відділу кадрів, підкріпленим печаткою так званої ЛНР. 
На новому ж місці роботи відповіли, що маючи таку печатку в трудовій, жінка оформитися не може. 
Тому Світлані і знадобилася безоплатна правова допомога.

-      У трудовій книжці була печатка ЛНР. Жінка свого часу вийшла з декретної відпустки і одразу звільнилася у зв’язку з виїздом на підконтрольну Україні територію, - пояснює юристка Офісу Лілія Олексенко. – Тепер факт її звільнення потрібно було визнавати тільки через суд.

Юристи Офісу оформили позовну заяву до суду «Про визнання факту звільнення за законодавством України». Розгляд справи тривав протягом місяця. По його завершенні, отримавши позитивне рішення,  Світлана змогла одразу вийти на нову роботу.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ