Підтримати нас

З окупованого Скадовська на Херсонщині виїхало близько 60% людей

19 травня 2024 21:59
2,149
Поширити:
Скадовськ, стела
Фото: Радіо Свобода "Новини Приазов'я"/ Скадовськ Херсонська область

З окупованого Скадовська на лівобережжі Херсонщини виїхало близько 60% місцевих жителів. Переважно залишилися люди літнього віку.

Про це повідомив міський голова Скадовська Олександр Яковлєв під час виступу на круглому столі "Наш Південь: ідентичності в умовах війни", передає Сергій Данилов.

Він додав, що останнім часом з'явилися багато інформацій про те, що люди повертаються. У першу чергу це пов'язане з майновими питаннями. Адже окупаційна влада оголосила про націоналізацію. 

“Є ті, що живуть за кордоном, я таких особисто знаю, поїхали, оформили документи, взяли паспорт, посиділи місяць, півтора, оформили документи та поїхали назад. Це ті, хто за кордоном. Зрозуміло, що з України це зробити складніше”, – розповів Яковлєв.

За його словами, російські окупанти не приймають жодних доручень. Лише власник має особисто оформити документи.

Також він зазначив, що наразі в місті живуть люди, які виїхали з правобережжя Херсонщини у 2022 році та ті, чиї будинки були затоплені через підрив окупаційними військами дамби Каховської ГЕС. Окрім цього, є люди з РФ.

Окупаційна влада почала зменшувати виплати, тому є невдоволення серед місцевих колаборантів, розповів міський голова.

  • Скадовськ армія РФ окупувала в перший день повномасштабного вторгнення.З 1 листопада 2022 року окупаційна адміністрація була перенесена з Херсона в Скадовськ. Також у цьому населеному пункті закритий доступ до пляжу, адже окупаційні війська окопалися. У дитячому таборі “Енергія”, який розташований в окупованому Скадовську на Херсонщині розмістили 120 російських військових.
  • Окупаційна влада змушує підприємців, які залишились в Скадовську відкривати свої заклади до літнього сезону.
  • Центр нацспротиву повідомляв, що російські окупанти збільшують кількість спецпризначенців для пошуку учасників українського підпілля на Херсонщині. Однак місцеві жителі продовжують спротив російським окупантам.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів