Підтримати нас

Середньомісячний дохід переселенця менший за прожитковий мінімум

08 травня 2018 02:02
623
Поширити:

Середньомісячний дохід внутрішньо переміщеної особи на сьогодні менший за прожитковий мінімум.

Про це йдеться у звіті Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами".

"Середньомісячний дохід на одну особу домогосподарства ВПО дещо зменшився з 2246 грн у грудні 2017 року до 2239 грн у березні 2018 року. Рівень середньомісячного доходу на одну особу домогосподарства ВПО значно нижчий порівняно з середньомісячним доходом на одну особу домогосподарства в цілому серед населення України, який становив 3640 грн у січні-вересні 2017 року", - йдеться у звіті.

При цьому, відповідно до результатів моніторингу, рівень середньомісячного доходу різниться за географічними зонами й типами населених пунктів. Так, середньомісячний дохід на одну особу є найвищим у Києві - 3769 грн.

Згідно з результатами моніторингу, 16% респондентів заявили, що змушені заощаджувати навіть на харчуванні. 38% зазначили, що коштів вистачає лише на харчування. Причому ці респонденти зазначили, що вдавались до витрачання заощаджень (39%), позичання коштів (28%) та продавали особисте майно (7%).

Для 63% опитаних ВПО основним джерелом доходів є заробітна плата, 55% зазначили, що отримують державну підтримку ВПО, 32% живуть на пенсію, 29% отримують соціальну допомогу,  9% респондентів шукають випадкові заробітки та 9% отримують фінансову допомогу від родичів, що проживають в Україні (на це запитання респонденти могли вибрати кілька варіантів відповіді).

Найбільш проблемними питаннями ВПО зазначили: умови проживання (20%), оплата оренди (15%), оплата комунальних послуг (15%), 10% опитаних ВПО найбільш проблемним питанням вважають відсутність можливості повернутись до місця свого постійного проживання.

Дослідження Національної системи моніторингу проводить Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції. В останньому раунді було опитано 2 420 переселенців шляхом особистих інтерв’ю, а ще 4013 ВПО – шляхом телефонного інтерв’ю (з них - 402 інтерв'ю були проведені з ВПО, які повернулись на не підконтрольну уряду територію).

Проект Національна система моніторингу ситуації з ВПО в Україні фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів