Підтримати нас

Польща подарує квартири сім'ям з Маріуполя

11 травня 2016 15:00
248
Поширити:

12 українських родин житимуть у Познані.

Це українці польського походження з Маріуполя, котрі минулого року виїхали до Польщі у зв’язку з військовими діями на Донбасі. Столиця Великопольського воєводства безкоштовно надасть їм житло. Переїзд заплановано у червні-липні, повідомляє "Експрес".

“Те, що переселенцям з України запропонувала влада міста Познань є дуже важливим та цінним. Мій досвід попередніх подібних акцій дозволяє ствердити, що якщо такого роду допомога надається місцевими органами влади, то вона буде повноцінною, комплексною та якісною”, – сказав Євгеніуш Шцібек, координатор організації допомоги евакуйованим зі східної України з Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі. Він додав, що квартири вже майже готові. За його словами, це не будуть просто пусті приміщення, позаяк переселенці, тікаючи від обстрілів та бомбардувань, нічого не встигли взяти із собою.  

«Ці родини багато чого потребують, а ми намагаємось зробити все, аби їх побут був комфортним та якісним. Ми очікуємо, що родини переїдуть до Познаня у червні-липні», – додав пан Щцібек. Питання легалізації переселенців теж вже закрите – всі громадяни Украъни отримали дозвіл на постійне проживання в Польщі.  

Заступник мера Познані Єджей Солярскі розповів, що спершу родини отримають соціальну підтримку, наприклад, у рамках реалізації програми РОДИНА 500+.  

«Але позаяк родини вже адаптувались у Польщі – коли жили у таборі в Рибаках – то нашою метою буде їх підтримувати в перших кроках. Поляки з України вже цілком готові до нового самостійного життя в країні, яка ще півроку тому була незнайомою для них, – наголосив заступник керівника міста. – Ми допоможемо їм знати роботу, адже вже чимало підприємців висловили своє бажання працевлаштувати переселенців».  

Кожна родина під час адаптаційного періоду у Познані отримуватиме консультації та поради соціальних працівників. А загалом, за словами керівництва Познаня, ці сім’ї повністю готові до самостійного життя і вони висловлюють переконання, що родини з України стануть цінною та прекрасною частиною польської громади.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів