Продати все: чому жадібна та брехлива влада приречена

Я притримуюся тієї точки зору, яка визначає ставленням до екології правильність чи шкідливість характеру влади.

От і у справі масової вирубки та продажу українського лісу - всі показали себе у повній красі.

Історія питання.

В 2004 році, я спільно з іншими депутатами (Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Віталій Чепинога та інші) підняли тему наведення порядку з контрабандою та масовою вирубкою лісів та зареєстрували відповідний законопроект.

Далі, після наших кілька місячних вимог Гройсман нарешті поставив його на голосування - в лютому 2015 - 277 "за".

Знову таки, проект Закону підготовлений до 2 читання Комітетом Віктора Галасюка постійно губився в апараті Гройсмана і після кількох наших прес-конференцій та ультиматумів ВР розглянула та несподівано для влади підтримала - 233 "за". (Для прикладу не голосували: Юрій та Ірина Луценки, нинішні міністри Семерак, Насалик..і більшість колишніх регіоналів з Опоблоку, Відродження та Волі народу).

Далі більше: уряд Яценюка запропонував ветувати Закон, а Порошенка вирішив всіх обхитрити - він не ветував і водночас не підписував Закон.

Після цього я подав позов щодо неконституційних дій Гройсмана і Порошенка до Вищого адміністративного суду і написав заяву про відмову бути радником Президента на громадських засадах.

Врешті на 39 день (замість 15) Закон підписано.

Чому Закон не виконується.

За три роки з моменту підписання Закону про мораторій на вивіз лісу-кругляка все стало на свої місця.

Уряд Яценюка взагалі відмовився його виконувати,а згодом - вся лісова мафія знайшла вихід із ситуації. Окрім контрабандного вивозу лісу-кругляку почався й офіційний масовий вивіз під номенклатурою "дрова". Всі - від лісгоспів до митників та прикордонників з поліцією та СБУ почували себе в шоколаді.

Що відбувається нині.

Вето Порошенка на новий Закон про збільшення відповідальності за вивіз лісу та заборона вивозу дров стала цілком прогнозованим.

Натомість, вже Гройсман вирішив всіх обхитрити - заявив про нестримне бажання зупинити лісову мафію.

Цікаво, що вся так звана вертикаль "лісової мафії" підпорядкована уряду Гройсмана - Держлісагенство, Укразалізниця, Податкова і Митниця. Ба більше, всі очільники цих відомств тимчасово виконуючі та його друзі або друзі його друзів!

Ця історія з лісом - ще одне підтвердження політологічної аксіоми, що жадібність та брехливість нинішньої влади вже не підлягає лікуванню!

Вона повинна піти геть - або самостійно або через вибори!

Микола Томенко

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!