Підтримати нас

Законопроєкт щодо оподаткування

30 січня 2020 18:05
882
Поширити:

Побачила сьогодні новину про законопроєкт №2634 «слуги» Гетьманцева щодо оподаткування Google, Facebook, Apple та інших.

Не повірила. Подумала, що дискредитують слуг. Перевірила… Законопроєкт дійсно є… І це неймовірний, як то кажуть, зашквар.

Почнемо з того, що в пояснювальної записці міститься посилання на досвід Росії, Білорусі, Казахстану. Запозичувати досвід на батьківщині «Чебурашкі», справа, звичано, складна. В принципі це все, що потрібно знати про джерела натхнення депутатів від слуг. Але все ж варто зупинитися на тому, чому ініціатива Гетьманцева – це дно.

По-перше, в США та ЄС оподаткування електронних послуг обґрунтовано тим, що компанії, що їх надають є або резидентами (принаймні мають філії). По-друге, перелічені компанії – це лідери світового ринку. І, якщо слуги вирішили прибрати ці компанії з вітчизняного ринку, чим все це й закінчиться, то вони мають розуміти ким вони це замінять. Аналогів таких продуктів в нас немає. Можливо, виганяючи Facebook Гетьманцев прагне повернути в Україну Однокласників та ВКонтактє?

І ще по суті. Навіть не можу собі уявити створення переліку продуктів, оплата за які буде відслідковуватися банківськими установами, підсумовуватися та відправлятися в штаб-квартири відомих компаній у вигляді рахунків. Спочатку спробуйте створити умови, щоб такі компанії відкрили філіали в Україні, тоді вони автоматично стануть платниками податків. В противному випадку результатом стане підвищення вартості якісних продуктів саме для українців, а ще гірше, - покупати доведеться через Росію, тому що сервіс для України буде закритий.

Сьогодні в американських медіа Україна згадується лише в контексті імпічменту, а не російської агресії, як це було до президентських виборів. Законопроект Гетьманцева – ще один удар по відносинам з Вашингтоном. І тут, гадаю Володимир Зеленський має сказати Гетьманцеву величезне «дякую» за таку неймовірну підставу.

Звичайно, я розумію, що законопроект ймовірно з’явився тому, що економіка країни у небезпеці, а бюджетний дефіцит загрожує перетворитися на справжню «чорну діру». Слід зазначити, що це досягнення вже цього уряду. Хоча, сплачуючи міністрам премії у третину мільйону, Кабмін принайні мав розраховувати, що бюджет не витримає, а ще й корупційні «конверти» депутатам від правлячої партії з якихось ресурсів. Зрозуміло, що силовим структурам, не кажучи вже про лікарів та вчителів вже нічого не дісталося.

Можна дуже багато писати про недолугість такої ініціативи. Але піду простішим шляхом й нагадаю, що в 2014 році в Угорщині масові протести почалися після спроби оподаткувати інтернет. В Лівані минулого року майже не стався заколот через оподаткування WhatsApp та Facetime. Зрозуміло, що влада Лівану швиденько відмінила це рішення, а прем’єр пішов у відставку.

Хочу запропонувати Гетьманцеву одразу скласти мандат та не розгойдувати країну. І якщо пан Зеленський збираєтесь надавати «нянь» іноземному бізнесу та будувати «державу в смартфоні», то хай, спочатку спробує уявити пнаслідки того, що подає його «слуга».

Панове слуги, менше зазирайте в Росію. А то доведеться їсти з лопати.А краще – йдіть у відставку.

Ірина Фріз

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів