За незаконний збір даних Facebook позивається на двох українців

Соціальна мережа Facebook подала позови проти Андрія Горбачова та Гліба Случевського – двох українців, які нібито незаконно збирали персональні дані користувачів за допомогою спеціального додатка.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на BBC.

За даними Facebook, цей додаток користувачі соцмережі встановили близько 63 тисяч разів у період з 2016 по жовтень 2018 року.

Зазначається, що вказані чоловіки працювали в компанії Web Sun Group. Вони розробили тести з назвами «Що каже про тебе колір очей?», «Люди люблять вас за ваш розум чи красу?» тощо. Після тесту користувачам пропонували встановити додаток, який збирав їхні персональні дані, зокрема фото, списки друзів та інше.

У Facebook наголосили, що користувачам надали неправдиву інформацію про те, що додаток отримає тільки обмежений доступ до даних їхнього профілю.

Соцмережа звинувачує українців у порушенні законів США щодо комп’ютерного злому та в порушенні умов користування Facebook.

У судових документах ідеться, що соцмережа оцінила шкоду від діяльності Горбачова та Случевського у понад 75 тисяч доларів.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також