Від біометричного контролю на кордоні з Україною постраждають кримчани - експертка

Запровадження біометричного контролю для іноземців, які перетинають кордон України, негативно позначиться на жителях анексованого Криму і непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Таку думку 12 липня в ефірі Радіо Крим.Реалії висловила експерт громадської організації України "Європа без кордонів" Катерина Кульчицька, пише Центр інформації про права людини.

Вона вважає, що від Росії обов'язково буде крок у відповідь.

"Найбільше в цій ситуації постраждають жителі Криму. Особливо ті кримчани, які досі не прийняли російське громадянство і є власниками українських паспортів. Можливо, будуть проблеми у жителів тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Контрзаходи з боку Росії можливі, аж до запровадження візового режиму з Україною", – сказала вона.

При цьому речник Держприкордонслужби України Олег Слободян 11 червня в коментарі Крим.Реалії повідомив про те, що наміри України ввести біометричний контроль для іноземців, які перетинають український кордон, не стосуються жителів анексованого Криму.

Нагадаємо, 10 липня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням президента Петра Порошенка ініціювала впровадження біометричного контролю для іноземців, що перетинають кордон України.

"Йдеться про посилення контролю за в’їздом та виїздом і перебуванням громадян інших держав на території України – ми запроваджуємо біометричний контроль для усіх громадян, які перетинають український кордон. Ми маємо зняти біометричні дані, включаючи відбитки пальців, цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом", – цитує прес-служба слова Порошенка.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також