Підтримати нас

У Судані хочуть стратити жінку, яка вбила свого ґвалтівника

Автор статті
24 травня 2018 17:37
696
Поширити:

У Судані суд засудив до смертної кари жінку, яка вбила свого чоловіка за зґвалтування. Історію розповіла BBC.

19-річну Ноуру Хуссейн насильно видав заміж її батько. Сама вона розповідає, що такі плани в нього були ще три роки тому, коли їй були 16 років, але тоді вона втекла з будинку та переховувалась у родичів.

У першу шлюбну ніч дівчина відмовилась займатися сексом зі своїм чоловіком, а тому він вирішив зґвалтували її. У цьому йому допомогли родичі, які тримали Ноуру та не давали втекти. Через декілька днів чоловік зґвалтував жінку ще раз, а тому вона вирішила вбити його.

Одразу після інциденту родичі дівчини відвели її в поліцейський відділок, де правоохоронці затримали Ноуру. Пізніше суд Судану визнав її винною та засудив до смертної кари.

У Судані панує закон, що розуміє шлюб як угоду між чоловіком і жінкою: чоловік зобов'язується утримувати і захищати дружину, а вона – в усьому підкорятися чоловіку. При цьому зґвалтування у заміжжі не вважається в країні чимось ганебним.  

Правозахисник Afrika Youth Movement Бадр Ельдин Салах зазначив, що за законами Судану сім’я вбитого могла попросити грошової компенсації, але не зробила цього і наполягала на страті.

Зараз у адвокатів дівчини є менше 10 днів, щоб оскаржити вирок, але, за словами експертів, перспективи такого розвитку подій мінімальні. На історію Ноури звернули увагу провідні світові ЗМІ, які зараз привертають увагу до раннього заміжжя та насилля над жінками в країнах Африки.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ