Підтримати нас

У 2018-му у світі вбили на 15 журналістів більше, ніж торік – “Репортери без кордонів”

20 грудня 2018 04:00
262
Поширити:

Щонайменше 80 журналістів та інших працівників ЗМІ вбили цього року в період до 1 грудня через їхню професійну діяльність.

Про це йдеться в річному звіті міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів", оприлюдненому в понеділок, 17 грудня.

Більш ніж половина з цих журналістів загинули в п'яти країнах: Афганістані – 15 убитих представників ЗМІ, Сирії – 11, Мексиці – дев'ять, Ємені – вісім та Індії – шість. У США цього року також загинули шестеро журналістів, четверо з них – під час нападу на місцеву газету Capital Gazette у штаті Меріленд. Згідно зі звітом, понад половину журналістів (49 осіб) вбили цілеспрямовано через їхню професійну діяльність.

"Репортери без кордонів" також повідомили про 36 журналістів, які загинули за межами кризових регіонів світу. Ідеться передусім про Мексику. Багато з убитих там журналістів писали про корупцію чи наркозлочинність.

Із 348 представників ЗМІ, які нині перебувають за ґратами, понад половину опинилися в ув'язненні в п'яти країнах: Китаї, Єгипті, Туреччині, Ірані та Саудівській Аравії. У звіті "Репортерів без кордонів" зазначається, що близько 150 ув'язнених не є професійними журналістами. Зокрема, в Китаї можна потрапити за ґрати просто за пост у соцмережі.

У звіті "Репортери без кордонів" також критикують ситуацію в Саудівській Аравії та нещодавнє вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів