Правозахисники: Facebook та Google загрожують правам людини

Спостереження за людьми з боку Facebook та Google несуть загрозу для прав людини. Про це повідомила у своєму звіті міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Про це повідомляє УНН.

"Спостереження за гігантами показало, що бізнес-модель Facebook та Google, яка базується на спостереженні за людьми, суттєво несумісна з правом на приватне життя та несе системну загрозу для інших прав, включно з правом на свободу думок та вираження поглядів та правом на рівність і відсутність дискримінації", - йдеться у звіті.

Зазначається, що домінування Google і Facebook в сучасному житті дає їм владу і дозволяє збирати і монетизувати персональні дані мільярдів людей.

"Їх підступний контроль над нашим цифровим життям підриває саму суть конфіденційності і є однією із визначальних проблем прав людини нашої епохи. Щоб захистити наші основні людські цінності в епоху цифрових технологій – гідність, автономію, конфіденційність – потрібно радикально переглянути метод роботи Big Tech, і перейти до Інтернету, в основі якого лежать права людини", - сказав генеральний секретар Amnesty International Кумі Найдо.

Вказано, що Google та Facebook встановили панування над основними каналами, на які спирається більшість світу для реалізації своїх прав в Інтернеті. Різні платформи, якими вони володіють – включно з Facebook, Instagram, Google, YouTube та WhatsApp – полегшують пошук і обмін інформацією, участь у дискусіях та житті суспільства. Окрім того, Android від Google також є основою більшості смартфонів у світі. І хоча інші компанії Big Tech мають владу в інших сферах, платформи Facebook та Google стали основними для взаємодії між людьми.

"Технічні гіганти пропонують ці послуги мільярдам людей, не стягуючи з користувачів плату. Натомість люди платять за послуги своїми особистими даними, постійно передаючи їх через Інтернет та у фізичному світі, наприклад, через підключені пристрої", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що платформи Google та Facebook за допомогою алгоритмів обробляють величезні обсяги даних, і отримують неймовірно детальні характеристики людей. Потім рекламодавці платять платформам, щоб персоналізувати рекламу і націлювати її на конкретну аудиторію. Однак, дані можна використовувати й в політичних цілях, що може бути небезпечним для вразливих категорій користувачів.

"Уряди повинні терміново вжити заходів щодо реконструкції бізнес-моделі, яка базується на спостереженні, та захистити нас від корпоративних порушень прав людини, в тому числі шляхом застосування чітких законів про захист даних та ефективного регулювання Big Tech, відповідно до закону про права людини", - сказано у звіті.

 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також