Парламент ратифікував два протоколи до Європейської конвенції з прав людини

Верховна Рада ухвалила Закон про ратифікацію Протоколів №15 та №16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як йдеться у повідомленні на сайті парламенту, проект Закону зареєстровано за №0159.

Затверджені протоколи мають сприяти вдосконаленню діяльності Європейського суду з прав людини, зменшенню термінів прийняття судом рішень та підвищенню стандартів захисту прав людини на національному рівні.

Зокрема, протокол №16 надасть можливість Верховному Суду до винесення рішення у конкретній справі отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно з пояснювальною запискою, "ратифікація Протоколів № 15 та № 16 засвідчить прихильність України до ідей і цілей Конвенції – поваги та захисту прав і основоположних свобод людини в Європі, а також підтвердить намір України брати активну участь у реформуванні Європейського суду з метою підвищення його ефективності".

Прийняття цього законопроекту №0159 забезпечить посилення ролі Європейського суду, що сприятиме імплементації Конвенції у національну правову систему.

Протоколи №15 та №16 до Конвенції підписані Україною 20 червня 2014 року.

Протокол №15 набуває чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного терміну від дати, коли всі високі договірні сторони Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод висловили свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу, окрім ст. 4, яка набуває чинності після закінчення шести місяців із дати набуття чинності протоколом №15.

Протокол №16 набуває чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного терміну від дати, на яку десять високих договірних сторін Конвенції висловили свою згоду на обов'язковість для них цього протоколу.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також