У Вищій раді правосуддя рекомендують звільнити суддю-корупціонера

Суддя за годину «переписав» будинок за 66 мільйонів на іншого власника.

Дисциплінарна палата Вищої Ради правосуддя 25 травня 2018 року рекомендувала звільнити суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області Віталія Нікушина і відсторонила від здійснення правосуддя, передає сайт НашіГроші.

Цей суддя  раніше в сумнівний спосіб позбавив фірму ТОВ «Ройланс-Україна» (пізніше переназвана у ТОВ «Ю.ЕФ.Кепітал Партнерс Україна») будинку на вул. Воздвиженській, 56 у Києві вартістю 65,7 млн грн. У цьому офісі розміщувався “Енергобанк”.

ТОВ «Ю.ЕФ.Кепітал Партнерс Україна» виграла низку судів, щоб набути право власності на будинок по вул. Воздвиженській, 56, після того, як з «Енергобанку» власники вивели гроші та нерухомість.

Але на цей же будинок також став претендувати столичний бізнесмен Валерій Журба через те, що взимку 2014 року Валерій Журба та «Енергобанк» уклали договір, по якому банк зобов’язався здійснювати розрахунково-касове обслуговування Журби. Після чого бізнесмен та ТОВ «Ройланс-Україна» як майновий поручитель «Енергобанку» уклали договір іпотеки. По цьому договору банк заставив Журбі будинок на Воздвиженській, 56 в літері А, який належав ТОВ «Ройланс-Україна». При цьому, зараз  ТОВ «Ройланс-Україна» доводить в судах, що не давало на це згоди.

Також бізнесмен Журба взяв від банку в іпотеку квартиру на столичній вулиці Ковпака вартістю 36,9 млн грн. У грудні 2014-го Журба заявив, що «Енергобанк» заборгував йому 4,4 млн дол та 1,22 млн швейцарських франків і почав стягувати через суд будинок на Воздвиженській та квартиру на Ковпака. Але подав Журба до Києво-Святошинського районного суду Київської області. При цьому, бізнесмен додав документи, що також хоче стати власником ще трьох будинків у селі Петрушки Києво-Святошинського району Київської області. Заява була подана 13 січня 2015 року, а вже наступного дня, 14 січня 2015 року справа потрапила на суддю Нікушина, який одразу відкрив провадження. Перше засідання служитель Феміди призначив на 23 січня 2015 року. І в першому ж засіданні задовольнив позов Валерія Журби. Як встановила дисциплінарна комісія, при цьому Нікушин порушив закон.

Зокрема, суддя взяв непідсудну справу. Тому що більшість майна, за яке судився Журба, було в Києві. Будинок на Воздвиженці – у Подільському, а квартира на Ковпака – у Печерському районі столиці. Також суддя ухвалив рішення за відсутності відповідачів, при тому, що причини неявки відповідачів не були з’ясовані. При цьому, Нікушин провів одне судове засідання, яке розпочалося о 14:21 та закінчилося о 15:33 23 січня 2015 року, з 10-хвилинною перервою.

Вища рада правосуддя 26 листопада 2013 року вже вносила подання президентові щодо звільнення Нікушина з посади судді за порушення присяги. Але постановою Вищого Адміністративного суду 19 березня 2014 року рішення ВРП щодо Нікушина визнане незаконним.

У справі також фігурує київський нотаріус Леся Прокопенко. 2014 року вона посвідчила договір іпотеки по будинку на вулиці Воздвиженській, 56. І, як з’ясувала перевірка Головного територіального управління юстиції в Києві, Прокопенко зареєструвала іпотеку на іншу людину. Так, нотаріус посвідчила правочин про передачу в іпотеку будинку по Воздвиженській, 56 Валерію Журбі, а в первинних документах – протоколі зборів ТОВ «Ройланс-Україна» від 20 лютого 2014 року – будинок передається в іпотеку Олександру Журбі.

Також у тексті договору іпотеки не було частини важливої інформації: про зміст і розмір основного зобов’язання, строку і порядку його виконання.

Комісія, що перевіряла Прокопенко у квітні 2016 року, «встановила випадки недотримання загальних положень чинного законодавства». А тому рекомендувала «підвищити кваліфікацію», на підтвердження чого  «надати до Управління з питань нотаріату ГТУЮ у Києві копію відповідного документу».

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини