Підтримати нас

У Бериславі відбудеться психологічно-правовий семінар для демобілізованих та їх рідних

08 березня 2016 07:31
706
Поширити:

Мета - особисто познайомитися і краще зрозуміти проблеми соціального і правового захисту демобілізованих учасників АТО та їх родин, які перешкоджають їх соціальній адаптації. Проаналізувати причини цих проблем та надати психологічну й правову допомогу.

Дата проведення на Херсонщині у Бериславі -11 березня 2016 року.

Місце проведення – центр юнацької та дитячої творчості за адресою: вул. 1 Травня, буд. 205.

Психологічні травми можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні - вони здатні нашкодити здоров'ю й життю самої людини, а також тих, хто її оточує. Багато бійців повертаються із зони АТО з величезним багажем психологічних переживань, зміною стилю поведінки до війни, що безпосередньо пов'язано з бойовими рефлексами, які вони придбали в результаті небезпечних для життя ситуацій. Не рідкісні випадки, коли в учасників бойових дій після повернення додому з’являються гнітючі почуття непотрібності, провини, напади агресії, тенденція до депресії або агресії. Виникає так званий “донецько-луганський” синдром: солдати починають страждати на посттравматичні стресові розлади, потерпати від відчуття провини перед загиблими товаришами. Як правило, ці люди все переживають “у собі”, “затискають”, а це тільки шкодить, ускладнює вихід із стресової ситуації.

Такий психологічний стан знижує здатність захищати свої права і приймати правильні рішення в житті, особливо у критичних чи конфліктних ситуаціях. Брак гарантій передбачених законом прав учасників АТО, часті випадки неспроможності державних органів їх забезпечити, складність та недосконалість існуючих юридичних процедур, нестача правової інформації ще більше послаблюють спроможність для соціальної адаптації.

Програма заходу складається з двох частин.

Психологічна: «Бойовий стрес, його наслідки і вплив на життя, шляхи виходу з цього стану. Як наростити особисті лідерські якості».

Проводить: Андрій Калита, психолог, капелан Першого Українського Батальйону Військових капеланів.

Юридична: «Права і соціальні гарантії учасників АТО».

Проводить: Володимир Орловський, юрист Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий простір».

Під час заходу учасники матимуть можливість отримати індивідуальні психологічні та юридичні консультації. Ми зацікавлені зібрати інформацію про потреби та проблеми учасників АТО та їх сімей.

В рамках проекту «Сприяння соціальній адаптації учасників АТО та їх родинам через надання психологічної і юридичної допомоги» за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" заплановано 10 виїздів мобільної групи до районів Херсонської області.

За додатковою інформацією звертайтеся до Анни Мартинюк- 099-137-94-60.

Довідка
Дві громадські організації – Інформаційний ресурсний центр "Правовий простір" (надає первинну безоплатну правову допомогу https://legalspace.org/) та Центр духовного розвитку "Джерело життя" (надає безоплатну психологічну допомогу https://www.facebook.com/jerelo.org/info/?tab=overview). Із першими правовими проблемами до нас почали звертатися мобілізовані першої хвилі, коли їх звільнили з роботи, хоча не мали права цього робити, і повертатися до нормального життя після демобілізації нікуди, а сім’ї лишалися без засобів для існування… А після першої хвилі демобілізації і самі бійці, дружини та батьки тих, хто повернувся з війни стали звертатися до психолога. Кожного місяця до юриста й психолога звертається близько 100-150 людей. До проблеми кожного ми ставимося індивідуально.

За правовою допомогу учасникам АТО та їх родинам звертайтеся на гарячі лінії:
093-14-77-303, 099-46-83-848. Особистий прийом юриста по понеділках - з 10 до 15 години за адресою: м. Херсоні, вул. Фрунзе 2, оф. 6.

За психологічною допомогою звертайтеся: м. Херсон, вул. Перекопська, 3, контактний телефон 050-418-1001.
За допомогу в організації заходу та інформаційну підтримку обидві організації дякують Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській облдержадміністрації, Бериславській районній державній адміністрації, місцевим партнерам і волонтерам.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів