Підтримати нас

Іноземці допоможуть забезпечити переселенців з Криму і Донбасу житлом

24 грудня 2017 15:42
206
Поширити:

Переселенців з Криму і Донбасу планують забезпечити житлом за рахунок міжнародних донорів. Про це міністр соцполітики Андрій Рева заявив на форумі Всеукраїнської платформи Донбасу.

Житло – це головна проблема переселенців, кажуть в Мінсоцполітики. Цим питанням в уряді пообіцяли зайнятися вже в наступному році. Ось тільки давати будуть не квартири або будинки, а гроші на їх покупку.

"Щодо фінансування, то я вважаю, що потрібно давати гроші людям. По-перше, це зменшує корупційні ризики, по-друге це дає людині можливість вибору того житла, яке вона хоче придбати", – заявив Рева.

Гроші на програму по забезпеченню житлом в Кабміні розраховують отримати від міжнародних донорів. А щоб надати переселенцям із Криму і Донбасу виборчі права, потрібно ще змінити законодавство.

"Підготовлено проект закону. Ми вже внесли поправки до виборчого кодексу, який ухвалили в першому читанні, і нам важливо, щоб тепер всі положення закону 6240 були відображені в новому виборчому кодексі, і щоб все таки ми забезпечили право голосу кожній людині", – заявив нардеп Сергій Тарута.

"Для того, щоб нарешті нас почули, ми прийняли, зокрема, спеціальний закон про відновлення прав потерпілих в результаті збройної агресії Російської Федерації. Зараз концепція. Тому що ми бачимо, що в перебігу декількох років, поки йде війна, нам обіцяють відновити право голосу, дуже багато було законопроектів", – додала керівник Луганської правозахисної групи Наталя Целовальниченко.

Сьогодні через невідповідність адрес прописки і фактичного проживання багато переселенців не можуть голосувати на місцевих виборах.

За останніми даними, в Україні зареєстровано півтора мільйона тимчасово переміщених осіб. А це 4 відсотки усіх виборців.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ