Підтримати нас

Майстри картинки. Для чого колаборанти розповідають про відновлення будинків культури в “Алешкинском округе”

30 червня 2024 21:56
647
Поширити:
Антонівський міст
Зруйнований Антонівський міст, який з'єднував Херсонську та Олешківську громади. Фото Олександра Корнякова/Вгору

Нещодавно окупаційні пабліки писали про зустріч призначеного Кремлем окупаційного очільника Херсонської області Сальда з окупаційним головою “Алешкинського округа”. Колаборанти обговорили наміри відкрити культурні об’єкти у фронтовій зоні п’ять будинків культури, чотири бібліотеки та одну музичну школу. Як окупаційна влада імітує турботу про місцеве населення та до яких маніпуляцій вдається, розповідаємо в матеріалі.

Для кого окупанти хочуть відновлювати об’єкти?

Окупаційне медіа не називає прізвище чиновника, з яким Сальдо обговорює питання відновлення об’єктів. Це Руслан Хоменко. Його призначили на місце іншого колаборанта Георгія Журавка навесні цього року. Видання МОСТ пише, що Руслан син Анатолія Хоменка, який до вторгнення працював заступником міського голови Ігоря Колихаєва. Він очолював відділення Дніпровської районної організації “Партії регіонів” у Херсоні, був помічником народного депутата від цієї ж партії Олександра Стояна та вів компанії родини Хоменків.
Руслан Хоменко так опікується цією територією, що не знає, скільки там живе людей. Навіть через укрупнення Олешківської громади до колишнього Олешківського району (який скасували у 2022 році), зараз там не може бути 42 тисяч населення. 

Скриншот з сайту окупантів 

Як розповіла “Вгору” начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко, в окупованій Олешківській громаді на лівобережжі Херсонщини залишилося близько 6 тисяч людей із більше ніж 40 тисяч, які жили там до вторгнення. Це переважно маломобільні та люди похилого віку. Населення скоротилось більше ніж в 6 разів. Тобто на території колишнього Олешківського району має орієнтовно залишитися десь 10-12 тисяч людей, та аж ніяк не 42 тисячі. 

“Деякі населені пункти щезли з мапи України в тому вигляді, в якому вони існували до цього” розповідає Тетяна Гасаненко.

Вона зазначила також, що в деяких районах Олешок у людей немає електроенергії з жовтня 2023 року, в багатоповерхівках немає питної води, газопостачання обмежується, а медичні послуги надаються тільки тим, в кого є російський паспорт. 

Також відомо, що росіяни вивезли з Олешок представників окупаційної адміністрації, родини колаборантів та поліцаїв ще наприкінці 2022 року, там тільки відбувається ротація російських військ та майже відсутні окупаційні служби. 

Нещодавно жінка настільки хотіла потрапити на підконтрольну Україні територію, що вийшла на Антоновській міст та показала український паспорт, коли почула звук безпілотника. Згодом її евакуювали українські військові. 

Окупанти лише імітують для своєї аудиторії те, що вони нібито дбають про жителів цих територій ініціюють якісь рішення, та ще, як вони кажуть, піклуються, щоб убезпечити мирне населення.  

Де причина та наслідок?

Пропагандисти замовчують той факт, що до початку вторгнення домівки місцевих були цілими. Олешківська громада була однією з інших мирних громад Херсонської області, де вирувало життя. Жителів Херсонщини закликали у 2019 році допомогти засадити лісовий масив біля Олешок, а в останнє літо перед вторгненням, у вересні 2021 року, Національний природний парк «Олешківські піски» оголосив, що до Дня прапора й до Дня Незалежності всі охочі мають можливість відвідати найбільший піщаний масив Європи безплатно.

Вже 26 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення Росії Олешки залишилися без газу та електрики, та одразу потрапили під російську окупацію. Після звільнення Херсона російські окупанти почали обстрілювати обласний центр саме з Олешок.

Риторика окупантів, що захист від ЗСУ є причиною страждань місцевого населення, є логічною помилкою під назвою зворотна казуальність: тобто наслідки стали причиною, а справжня причина замовчується. Те, що українські захисники намагаються витіснити російських військових з української землі, є наслідком вторгнення, а не причиною. Саме прихід російських військових на Херсонщину викликав страждання та руйнацію. 

  • Більше про те, як проросійська влада на окупованій частині Херсонщини намагається підтримувати інформаційний фон про «розбудову», «відновлення», «налагодження життя» в окупації читайте в матеріалі. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів