Підтримати нас

Маніпуляція колаборанта Сальдо: ремонт та відновлення 100 освітніх закладів на окупованій частині Херсонщини

29 червня 2024 19:01
1,284
Поширити:
Херсонська гімназія після російського обстрілу. Фото Олександра Корнякова/Вгору

Проросійська влада на окупованій частині Херсонщини намагається підтримувати інформаційний фон про «розбудову», «відновлення», «налагодження життя» в окупації. Так у телеграм каналі колаборанта Сальдо, який нині є головою адміністрації окупованої частини Херсонської області, поширили інформацію про ремонт та відновлення 100 освітніх закладів. Вони мають бути готові до серпня – таким чином «влада» демонструє як вона опікується майбутнім освітнім процесом. 

Що ж насправді криється за пропагандистськими меседжами та де маніпулює Сальдо – далі у матеріалі.

МАНІПУЛЯЦІЯ

В даному дописі важливим є не стільки фактаж про кількість закладів, які окупаційна влада обіцяє відремонтувати, скільки те, що Сальдо прагне залишити за лаштунками реляцій про «відновлення та покращення».

Скриншот допису Володимира Сальда

Такі заяви маніпулятивно приховують ключову причину необхідності ремонту та відновлення, а саме – війну Росії проти України та її наслідки. І наслідки в даному контексті для Херсонщини, яка є одним з найбільш постраждалих українських регіонів від російської агресії. У попередніх матеріалах ми вже висвітлювали яких збитків, руйнувань і втрат принесла війна аграрному сектору області. Не менших руйнувань зазнала й освітня галузь регіону. І слід зазначати, що після деокупації частини Херсонської області у 2022 році кількість зруйнованих та пошкоджених закладів освіти збільшується, бо російські війська щоденно обстрілюють міста та села Херсонщини.

Так, за даними на листопад 2022 року, які озвучив в ефірі Національного телемарафону тодішній міністр освіти Сергій Шкарлет, на деокупованій частині Херсонщини зруйновано 22 заклади. З них – 14 шкіл. Ще 84 освітні заклади пошкоджено – 48 шкіл, 23 садочки, п'ять профтехучилищ, два виші. Ступінь руйнувань – від 50 до 90%. Найбільших пошкоджень заклади освіти зазнали в сільській місцевості. Їх російські військові ще й розграбували.

Загалом станом на кінець 2022 року зруйновано і пошкоджено було 106 освітніх закладів Херсонської області на її звільненій частині.

Станом на осінь 2023 року, за інформацією від першої заступниці начальниці міського управління освіти Світлани Омельчук, тільки у Херсоні пошкоджено 110 освітніх закладів, три – повністю зруйновані. Тоді ж керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков повідомив, що загалом на Херсонщині через повномасштабне вторгнення зруйновані та пошкоджені 274 заклади освіти та спорту.

У 2023 році Київська школа економіки підрахувала, що Херсонщина входить до шістки областей України з найбільшим рівнем руйнацій та пошкоджень закладів освіти – внаслідок війни постраждало майже 21% з них. 

У травні 2024 року правозахисники підготували звіт про руйнування російськими військовими освітньої та медичної інфраструктури. У документі зібрана статистична інформація Міністерства освіти та науки, Міністерства охорони здоров’я та Офісу генерального прокурора, а також дані ініціативи з документування воєнних злочинів «Трибунал для Путіна». Дослідження «Два роки під прицілом. Медичні та освітні заклади з якими воює Росія» презентувала Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ). Відповідно звіту, у Херсонській області налічується 51 зруйнований навчальний заклад та 296 пошкоджених. 

За цими даними чітко можна прослідкувати тенденцію лише збільшення руйнувань освітньої інфраструктури Херсонської області. Така тенденція свідчить про те, що російські окупанти чим далі, тим більше завдають втрат і руйнувань школам, дитсадкам, іншим навчальним закладам регіону. А заяви колаборантів, які зазначені вище – маніпуляція і маскування злочинів, що були скоєні й продовжують вчинятися.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів