Підтримати нас

Як зробити українізацію престижною

Автор статті
29 січня 2017 15:07
179
Поширити:

Тепер коли дискусія з приводу мовних законопректів трохи вляглася, висловлю своє ставлення до проблеми.

Я підтримую українізацію і вважаю її необхідною. Але я проти примусу в цьому питанні, бо вважаю його неефективним. Примусом не можна нічого добитися. Примус викликає тільки агресію та неприйняття.

Сьогодні я цілий день їздив по Донецькій області, а також записував інтерв'ю з гголовою ДонОВЦА Павлом Жебрівським. У нього свій підхід до українізації, який мені бачиться набагато більш ефективним.

Цього року обласна адміністрація проводить повну реконструкцію 22 шкіл в містах Донецької області. У школах триває капітальний ремонт - залишаються тільки стіни, а начинку змінюють повністю. Нове обладнання, нові меблі, інтерактивні дошки. В одній зі шкіл Костянтинівки з'явиться басейн. Після реконструкції навчальні заклади повністю переходять на українську мову навчання - Жебрівський підкреслює цей принциповий момент.

В результаті такої реконструкції в депресивних містах та селищах Донбасу - у Слов'янську, Костянтинівці, Часовому Ярі з'являться українські школи київського рівня. Ремонт буде закінчений до літа. Восени в них будуть черги з бажаючих там вчитися.

Дивлячись на ці школи, люди будуть бачити, що українізація - це престижно. Українське буде асоціюватися ні з совком, а з чимось прогресивним, сучасним. Це набагато ефективніше за мовних інспекторів. Таку українізацію навіть у Донецькій області люди зустрічають тільки з позитивом. Жителі Билбасівки та Часового Яру такого не бачили всі 25 років незалежності. Дотепер у них школи тільки закривалися. Навіть за часів "великого патріота Донбаса" Януковича.

20 шкіл на рік - це немало. Якщо такий темп тримати хоча б кілька років, можна змінити всю систему середньої освіти на Донбасі. У такі українські школи батьки віддаватимуть своїх дітей з задоволенням. А якщо таким чином реконструювати ще й дитячі садки - ефект буде ще більш помітним.

Так, це дорожче і складніше, ніж просто прийняти один закон, але це по-справжньому підвищує престиж України. Якби держава реалізовувала таку політику з перших років свого існування, впевнений, що сьогодні ми б нічого не знали про сепаратизм.

Денис Казанский
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ