Як у Херсоні привласнюють комунальні будівлі і землю

Хочу поділитися своїми спостереженнями, пересторогами та намірами, але вже не образно, як про книгу «Ілюзіон», а раціонально про майно КП «Кіновідеопрокат», що знаходиться за адресою: м.Херсон, вул. Гімназична (Червоностудентська) 30-А (кінозал Ілюзіон).

Коротко, трьома пунктами.)

1. Думаю, зміст прийнятого нами рішення від 31.03.2016 №112 Про клопотання перед Херсонською міською радою щодо звільнення комунального підприємства Херсонської обласної ради «Кіновідеопрокат» від сплати земельного податку, що надходить до міського бюджету, - зрозумілий. Не лише під ККЗ Ювілейний, а й під невеличким кіноцентром Ілюзіон знаходиться земельна ділянка площею - аж 0,45га. Тож, всі спроби включення до переліку на приватизацію стосуються не лише будівлі чи господарських приміщень, кінцевою метою - є саме ділянка. (скрін розташування додається)

2. Дуже цікавий шлях очищення ділянки від зайвої забудови і найкраща ілюстрація до чого це призведе, за 50 метрів від межі ділянки, що належить обласній раді. Пам’ятаєте військовий комісаріат Дніпровського району, я в ньому ставав на військовий облік, як і більшість студентів ХДУ. В серпні 2008 року райвійськомат звільнив приміщення, а за тиждень, ввечері 31 серпня, - запалав. Свідками пожежі стали тисячі людей, що зібрались у Парку Слави на рок-фестиваль Крок у майбутнє. Під райвійськоматом теж виявилась земельна ділянка площею 0,23 га, а саме приміщення в основі мало історичну будівлю з комплексу споруд Херсонського адміралтейства. (власник землі міська рада, цільове призначення 03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів МНС, витяг додається)

А тепер мовою рішень міськради:

а) від 25.11.2011 № 469 «п.1.2. Передати в оренду, строком на 5 (п’ять) років, товариству з обмеженою відповідальністю «Будтех-2007» (код ЄДРПОУ 34659833) земельну ділянку, площею 0,2300 га, із земель запасу, по вул. Червоностудентській, 34-а, під реконструкцію адміністративної будівлі у 4-поверховий офісно-житловий будинок (категорія земель – землі житлової та громадської забудови), за умови укладання охоронного договору пам’ятки містобудування та архітектури" та "п.2.1. Товариству з обмеженою відповідальністю «Будтех-2007» користування частиною земельної ділянки по вул. Червоностудентській, 34-а, площею 0,0670 га, на якій установлене обмежене користування у зв’язку із проходженням по ній підземного кабелю зв’язку, електрокабелю високої напруги, каналізації та водопроводу, здійснювати в режимі обмеженої господарської діяльності, не чинити перешкод власникам інженерних мереж у проведенні їх ремонту та обслуговування, дотримуватися обов’язків землекористувачів та правил добросусідства, визначених відповідно статтями 96 та 103 Земельного кодексу України, та дотримуватися вимог, зазначених у висновку управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації від 03.08.2011 № 8-916/2.»

б) Незабаром, ще одне рішення від 30.03.2012 № 602 Про затвердження землевпорядної документації, вилучення, передачу в оренду земельних ділянок, внесення змін до рішення міської ради від 25.11.2011 № 469 «п.4. Внести зміни до підпункту 1.2 рішення міської ради від 25.11.2011 № 469 про передачу в оренду, строком на 5 (п’ять) років, товариству з обмеженою відповідальністю «Будтех-2007» земельної ділянки, площею 0,2300 га, із земель запасу, по вул. Червоностудентській, 34-а, під реконструкцію адміністративної будівлі у 4-поверховий офісно-житловий будинок, за умови укладання охоронного договору пам’ятки містобудування та архітектури, виключивши з нього фразу: «за умови укладання охоронного договору пам’ятки містобудування та архітектури».

Далі не шукаю, це зробить Тригубенко Віталій, а я спільно з Херсонська Міська рада і Володимир Миколаєнко з’ясую, хто має прибрати і навести лад на території, де був колись ВІЙСЬКОМАТ.

3. За ці роки приміщення райвійськомату хтось, спільно з мешканцями мікрорайону, успішно дорозібрали і переконались, що там дійсно заслужено мала місце пам’ятка містобудування та архітектури. Територію закидали сміттям, а минулого року там завівся великий пес Баскервілів, що вив ночами та лякав студентів гуртожитку ХДУ.) Інший пес на фото, з нічних боїв на барикадах. Ще був паркан поставлений, але частина від вітру впала і, певно, орендар його забрав разом з будівельним вагончиком та власними намірами. Сьогодні зранку там так, як на фото, і мені дуже соромно і боляче, бо живу поряд.

Так ось, з територією КП Кіновідеопрокату буде подібна ситуація, бо виникне купа обмежень та питань, - від санітарної зони хлібзаводу, підземного кабелю зв’язку, комунікацій, позиції та інтересів мешканців навколишніх будинків, прихильників культурного життя у місті. Але особи, які поклали око на територію, поки цього не помічають та марять маштабним будівництвом.

Зважаючи на близькість вже орендованої ділянки та відсутність оформлених прибудинкових територій навколишніх дев’ятиповерхівок та двоповерхівок – непоганий масивчик стихійного сміттєзвалища в центрі міста вимальовується. Тож, я візьму у понеділок участь у акції Kherson Art Hub. Але наступного разу, вже я приведу під стіни Херсонська обласна рада, як буде ставитись тема приватизації, обурених мешканців будинків 32, 32-А, 32-Б, 32-В, по вулиці Гімназичній.

Р.S. Можливість проштовхування приватизації власності обласної ради на території КП «Кіновідеопрокат» у цій каденції у мене викликає сумнів.) Прізвища зацікавлених, що називаються в кулуарах – мені по-цимбалах, бо в цьому районі народилась і поки живе моя дитина.
Ще раз зі святом і не дайте себе втягнути в аферу. На знак чистоти помислів з цього питання, 9 червня на сесії будемо голосувати за звернення про включення приміщення кінозалу Ілюзіон до переліку пам’яток культури місцевого значення.

Олександр Шумей

 
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!