Підтримати нас

Влада знає, що робить. Мантри про її "непрофесійність" – відмазка

Автор статті
31 березня 2021 15:33
1,067
Поширити:

Є одна річ, яка не дає мені спокою. От не в'яжеться твердження про непрофесіоналізм влади з тією кричущою бездіяльністю, яка і стала причиною провалу вакцинації в країні.

У межах лінійної логіки нібито все гаразд. Непрофесіонали не знають, або не вміють щось робити, тому злочинно бездіють всім нам на біду. "Велике крадівництво" замість контрактування вакцин. Гасла і вихваляння замість підготовчої роботи по облаштуванню ліжко-місць. Продаж масок, коли весь світ на рівні керівників держав готовий закуповувати їх втричі дорожче. Все нібито так, як і має бути, враховуючи обставини та дійових осіб, далеких від розуміння процесів. Але є тут один ключовий момент, який якраз хибно логічний. Все це відбувалося в умовах пандемії. І тут непрофесіонали мали б діяти по-іншому.

Якщо людині непрофесійній доводиться волею долі виконувати професійну роботу в екстреній ситуації, як правило, вона діє за інструкцією. Що б ви робили, якби застряли десь із пораненою людиною і допомоги шукати нема звідки? Ви б набрали швидку, рятувальників, знайомого лікаря (адже зв'язок у вас є) і почали би точно виконувати те, що вам радить людина професійна. Тут пережати, тут перев'язати. У вас немає досвіду, тому ви не умнічаєте. Так само ми робимо ремонт, точно повторюємо інструкцію в Інтернеті. Деякі саме за цим принципом курку запікають для званої вечері.

Коли весь світ облаштовував шпиталі - влада непрофесіоналів мала б робити те саме. Всі резервують вакцину - і вони б резервували, не дуже розуміючи що до чого, але про всяк випадок. Щоб не нашкодити, щоб бути як всі, щоб бути не гірше всіх. Але наша влада поводилася геть по-іншому. Вони продавали маски на початку пандемії, як професіонали. Закопували гроші в асфальт дорого та професійно. Вони ігнорували заклики, критику і вмовляння. Глузували з тих, хто попереджав про наслідки. Згадайте "пред'яви" висловлені західним журналістам про те, що поганий Захід не дає Україні вакцин. І все це на тлі скандалу в "Держзакупівлях".

Тому, я вважаю, що мантри про "непрофесійність влади" - це відмазка. Теж, до речі, дуже професійна навичка, коли йдеться про "кидал". Непрофесіонали - це мандраж, сумнів, страх, матюки та чітке виконання незрозумілих алгоритмів. А все псують якраз "професіонали". Тобто ті, хто думають, що знають, що робити в такій ситуації. Це якраз "професіонали" нікого не слухають і всіх посилають подалі. Як посилали всіх тих, хто попереджав про смерті та втрати через нарочите ігнорування необхідності боротися із епідемією.

Лариса Волошина

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ