Виставковій залі на площі Свободи бути!

"Культура зробила крок вперед. Безкультур'я лишилося на місці". Цей афоризм належить Андрію Крижанівському. Дуже в Україні актуальний. Особливо в ці дні, коли на порядку денному чергової сесії Херсонської міської ради має розглядатися питання продажу з аукціону Виставкової зали Херсонської обласної організації Національної спілки художників України.

Не знаю, чия це була ініціатива, але переконаний, що ініціатор або ініціатори цього дійства при слові "культура" напружуються, щоб згадати, що це таке.

Херсон подарував світові багатьох визначних майстрів образотворчого мистецтва. Цього року виповнилося 50-річчя нашої обласної Спілки художників. Цій події присвячена нині ювілейна виставка у приміщенні, подарованому колись херсонцям для зустрічей із прекрасним і на яке (о! Яка дикість!) хтось із херсонських обранців (точніше, засранців) накинув оком.

Хтось це буде виправдовувати тим, що в міському бюджеті не вистачає коштів для важливіших справ, примітивно вважаючи, що матеріальне набагато важливіше духовного. Так можуть думати тільки ті, хто мало чим відрізняється від приматів, не усвідомлюючи того, що людство, гризучи мамонтові кістки, ніколи б не вийшло з печерного віку, якби не знайшлося у ньому тих, хто на стінах печер видовбував сцени полювання на мамонтів. Саме так починалось мистецтво. І то були перші кроки людської естетики, завдяки якій формувались закони людської етики.

Люди добрі! Невже так важко зрозуміти, що задовго перед тим, як з'явився літак у небі, людство уже мало казку про килим-самоліт або пісню "Чому я не сокіл, чому не літаю?" Мрія спочатку стає художнім образом і лиш потім -- науковим винаходом.

Херсонщина на чолі з Херсоном -- моя батьківщина, про яку я хочу розповідати в усіх куточках України з гордістю. Але яку я зможу відчувати гордість від того, що в моєму місті зникне ще один духовний храм, до якого не зможуть завітати ні мої земляки, ні гості нашого міста. І це в його самісінькому серці, в якому давно вже канув у Лету знаменитий "Будинок книги".

Як не крути, а момент істини настав. Кажу: "Стоп!!!" і чекаю цього від усіх херсонців.

Виставковій залі на площі Свободи бути!!! Саме такої перемоги чекає в ці дні Херсон.

Анатолій Кичинський

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!