У Новій Каховці прихильники "новоросії" отримали по заслугах

"Газети "Новороссия", скоріше за все, доставили до Нової Каховки автобусом ті, хто приїхав із Донецької області.

Газета не містить звернень безпосередньо до новокаховчан, все стосується «жителів ДНР». Проте свою оцінку щодо розміщених там статей і закликів мають сказати експерти", - саме так у червні 2014 року коментував ситуацію з розповсюджуванням газети "Новороссия" тодішній начальник Новокаховського МВ УМВС Володимир Калашнік.

Минулого тижня Новокаховський міський суд засудив обох жителів міста, які розповсюджували газету до 6 і 6,5 років позбавлення волі.

В ході слідства було встановлено, що новокаховчани визвалися надати допомогу терористам з ДНР і ЛНР ще в травні 2014 року.Їх мета була однозначна - "зміна та захоплення державної влади насильницьким шляхом, вчинення умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України".Володимир Калашнік свідомо чи ні говорив неправду.

Кілька тисяч екземплярів "Новоросії" один із наших "героїв" отримував з Донецька кур'єрською службою доставки. Крім цього обидва "однодумці" на території Херсонщини проводили мітинги на підтримку «Руського миру» і роздавали георгіївські стрічки.

Обидва прихильники "Новоросії" висловлювали активну позицію проти діючої влади, пропонували розповсюджувати газету «Новороссия» за 200 грн. третій особі, але висували умову робити це вночі. Коли ж інформація про розповсюдження газетки потрапила у новини, любителі "ДНР" дивилися ці відео зі сміхом,

Під час допиту затримані не визнавали своєї провини і повторювали, що "метою розповсюдження "Новороссии" було ознайомлення мешканців міста з позицією східного регіону України щодо вирішення конфлікту мирним шляхом".

Проте суд за сукупністю злочинів призначив їм покарання у виді позбавлення волі, "оскільки вони скоїли тяжкі злочини, проти основ національної безпеки України, переховуються від слідства та суду, тому більш м'яке покарання не зможе забезпечити їх виправлення та перевиховання".

Обидва засуджені новокаховчани ніде не працювали, раніше судимими не були. Один із них мав на утриманні неповнолітню дитину. Наступні ж 6-6,5 років свого життя їм доведеться мріяти про "Новороссию" і споглядати свої рожеві сни про закопування "фашистской сволочи в донецкую землю" (цитата з газетки) у місцях не надто віддаленних.

Oleh Baturin
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!