"Слуги" готуються саджати

Зеленський і його "слуги" з маніакальною впертістю намагаються протягувати через парламент закони, які руйнують право та демократію і крок за кроком перетворюють Україну на авторитарний режим.

Сьогодні, 16 січня, ми спільними зусиллями домоглися відкликання президентського проєкту змін до Конституції, який під маркою децентралізації знищував місцеве самоврядування, і зняття з порядку денного антипарламентських змін до регламенту. А тим часом до другого читання готується законопроєкт 2513, нібито про боротьбу з так званими "злодіями в законі", а насправді – про можливість репресивних органів будь-яку людину записати до "злочинної спільноти" й кинути за ґрати.

Учора на засіданні з комітету із правоохоронної діяльності переконував колег підтримати мої поправки, щоб максимально пом’якшити руйнівні наслідки цього проєкту. Проте в комітеті, як і під склепінням, партійна дисципліна "слуг" переважає здоровий глузд, і п'ять із шести поправок комітет відхилив, одну – врахував частково.

Якщо ці зміни ухвалять, то у Кримінальному кодексі буде присутній не лише кримінальний жаргон, але й дуже дивні склади злочину з навмисне розмитими формулюваннями.

Цей проєкт крім наявного в чинному Кодексі зрозумілого поняття злочинної групи запроваджує поняття "злочинної спільноти". Такою спільнотою вважатиметься "ієрархічне об'єднання", керівником чи учасником якого є "злодій у законі" (чітке правове визначення, хто це такий, у законопроєкті відсутнє).

І без того поліція, щоб повісити злочини на невинних людей, легко об’єднує їх у вигадані злочинні групи. А в разі ухвалення проєкту 2513 можливості записувати до злочинних спільнот значно більше людей і без жодних реальних доказів обмежуватимуться лише фантазією слідчих чи прокурорів. Причому садити людей можна буде не лише за якісь злочини чи підготовку до них, а просто за сам факт "приналежності" до "злочинної спільноти". На думку одразу спадають "справа СВУ" й інші сфабриковані справи про "злочинні організації" сталінських часів.

На мою думку, правозахисні організації мають звернути пильну увагу на цей законопроєкт і бити на сполох. Ми не маємо права допустити перетворення України на територію сваволі й безправ’я.

Володимир В’ятрович

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!