росія викосила українську інтелігенцію

А Ви знаєте, хто вбив автора всесвітньо відомого "Щедрика" Миколу Леонтовича?" - побачила запитання в стрічці.

Відповідаю:
 
Зимового ранку 101 рік тому Миколу Леонтовича, автора однієї з найпопулярніших різдвяних молодій у світі - "Щедрик", застрелив російський чекіст.
Він прийшов переночувати до батька Миколи Леонтовича, а зранку застрелив геніального композитора. Зв'язав руки батькові та сестрі Леонтовича, пограбував дім, і втік. Микола Леонтович лежав в калюжі власної крові й помирав.
 
А потім радянська влада відбріхувалася, приховувала правду, спотворювала факти, безбожно, цинічно брехала всьому світові аж до свого остаточного занепаду. Тільки після розпаду совєцького союзу було віднайдено й оприлюднено факти умисного вбивства Леонтовича органами ВЧК.
 
А чи знаєте, хто на допитах відірвав Максиму Рильському вуса зі шматом шкіри й м'яса?
Хто розстріляв автора відомої книги "Камінна душа", бандуриста Гната Хоткевича?
Хто довів до самогубства Миколу Хвильового чи Миколу Скрипника?
Хто вбив Леся Курбаса та Миколу Куліша однією кулею, аби... зекономити?
Хто і чому розстріляв Миколу Зерова? А Валер’яна Підмогильного, Мирослава Ірчана, Марка Вороного, Євгена Плужника, Григорія Косинку, Майка Йогансена...?
Хто і по яких саме статтях ув'язнив Сергія Параджанова після гучної прем'єри "Тіні забутих предків"?
Хто спалив всі ноти Василя Барвінського на подвір'ї львівської консерваторії, а потім "подарував" йому 10 років концтаборів разом з його дружиною – донькою відомого науковця Івана Пулюя?
Чому виїхали за кордон Анна Стен, Сергій Лифар Михайло Ломацький? А сини відомого гуцульського письменника Петра - Шекерика Доникового, який сам пропав безвісти?
Хто забороняв творити першому теоретику українського народного танцю Василю Верховинцю?
Чому відбувала каторгу Людмила Старицька-Черняхівська? А Параска Плитка-Горицвіт? Ольга Нестеренко?
Хто і чому назавжди заборонив Олександру Довженку повертатися додому, в Україну?
Хто повісив автора відомої "Червоної рути" та інших українських шляґерів Володимира Івасюка?
Знаєте, хто звів з життя в тюремній камері Василя Стуса?
 
росія викосила українську інтелігенцію, літературне і мистецьке покоління в 30-х роках, зморила голодом українське селянство в тих же 30-х, знищила українську інтелігенцію, духовенство греко-католицької церкви, військово-політичне середовище сміливих українців з УПА в 40-х і 50-х, помордувала таборами шістдесятників, залякала і заткнула наступні покоління. росія вигадала багато міфів, які мали б розділяти та сварити українців.
 
росія влила стільки грошей і сил, щоб нас знищити, що здається, що на карті світу можемо існувати або Україна, або росія, і ніколи водночас.
І коли немає слів аби пояснити жорстокість та нелюдськість росіян; і коли так хочеться назвати їх орками, тварюками й кимось там ще, – то треба пам'ятати, що зло має своє ім'я. Аби ні в кого не було спокуси шукати невідомих винних "орків".
 
росія і росіяни повинні понести відповідальність за все, що вони роблять зараз, і за все, що вони зробили раніше. Це єдиний спосіб вберегти майбутні покоління. Непокаране зло буде продовжувати злодіяння.
 
Будь ласка, знайте. А найголовніше, пам'ятайте і розповідайте іншим: хто, чому, навіщо, за що і як. Незнання нас губить. А непокаране зло завжди повертається... Як і тепер.
 
P.S. Впевнена, Ви можете продовжити цей список. Але дозвольте нагадати про ці "а знаєте" і якою саме ціною...
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!