Херсонські маршрутки небезпечні для життя

Мене ледь не збила маршрутка. На зупинці 14 Східна. На пішохідному переході. Дякувати Господу він нікого не збив! Але запросто міг. Тому що летів на червоне світло! Навмисне!

В ту ж секунду як загорілося зелене світло для пішоходів, я автоматично вже думала ступати ногою на шосе. І щось мене зупинило. Прямо слова в голові: «Не вір цьому транспорту!»

І тут я бачу як 5 маршрутка надає газу і летить прямо через зебру й до зупинки. Я не вірю своїм очам, перша думка: «Що коїться? Не може бути! Можливо я неуважна? Можливо пішохідний світлофор зламався?» Але в ту ж секунду повертаю голову ліворуч на трасу: так! для транспорту червоний! і всі машини стоять – чекають! Вирвалася з ряду тільки та жовта маршрутка! В ту ж секунду праворуч краєм ока в декілька метрах від себе помічаю родину з дитиною. Вони вже ступили на дорогу, але були далі за мене і встигли податися назад. Добре, що я не ступила. В мене такого шансу не було б: між світлофором та моїм краєм переходу було метрів 5, на додачу сильна ожеледь. Ані маршрутка, ані я в долі секунди не встигли б зупинитись.

Водій 5-го маршрутки нас всіх ледь не збив! Але найстрашніше, я думаю, він навіть не помітив цього. Дуже вже був захоплений гонками з іншими маршрутками. Їх до нього було дві на зупинці, коли я побачила потім ще й третю, то зрозуміла причину такої поведінки водія. Зрозуміла, але не виправдала. Якби сталось непоправиме, його б не виправдав ані суд, ані власне сумління.

Я тільки зараз розумію, що могла б зупинити ту родину, яку також могли переїхати, і разом викликати поліцію та складати протокол про порушення. Але тоді була так вражена, що навіть не подумала про це.

Пізніше вже довідалась, що 5 маршрут обслуговується КП «Херсонкоммунтранссервис». Директор Олександр Васильєв – депутат міськради від РПЛ.

Зателефоную за вказаними телефонами і попрошу прийняти міри до водія маршрутки ВТ0292АА, який о 16.50 на 14 Східній ледь не став вбивцею людей.

Цю історію я написала, усвідомлюючи, що вона, на жаль, не перша і, боюсь, що не остання. Якщо не буде системних змін у сфері громадського транспорту. Карні міри від поліції та статистика вже скоєних злочинів, на жаль, не діють. Поки директори не організують належну роботу водіїв, різні трагедії будуть продовжуватись. І якщо буде підвищення ціни за проїзд без зміни якості роботи перевізників – це взагалі буде просто злочин чиновників по відношенню до мешканців нашого міста.

Римма Бараненко
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!