12,34 млрд минулого тижня: картель розпиляв підряди Укравтодору на півтора мільярди

З 10 по 16 травня в «Прозорро» опубліковано оголошення про результати 56,01 тисяч закупівель на загальну суму 12,34 млрд грн. З цієї суми на десять найбільших закупівель припало 5,28 млрд грн. (таблиця нижче).

В тендерах Укравтодору підряди на 1,58 млрд грн були отримані або розіграні традиційними фаворитами з Національної асоціації дорожників України, повідомляють Наші гроші.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» отримало підряди на загальну суму 744,00 млн грн на ремонт доріг у Донецькій та Сумській областях.

У Донецькій області Укравтодор одночасно розігрував два підряди на ремонт доріг на загальну суму 1,00 млрд грн.

«Автомагістраль-Південь» виграла тендер на капремонт траси Н-32 (ділянка км 59+500- км 71+200) вартістю 391,00 млн грн. Тут до тендеру було недопущено «СУНП Автострада», бо фірма Максима Шкіля забула вказати у своїй пропозиції маркувальну машину для нанесення розмітки та не приклала додаток до угоди про лізинг самоскидів. Відтак «Автомагістраль-Південь» розіграла підряд з місцевою фірмою ТОВ «Славдорстрой» зі знижкою всього 3% по відношенню до очікуваної ціни.

У цьому ж складі «Автомагістраль-Південь» і «Славдорстрой» розіграли інший підряд Укравтодору на капремонт ділянки траси М-03 (км 702+000 – км 717+000). Тут перемогу навпаки отримав «Славдорстрой» зі знижкою всього 0,8% по відношенню до очікуваної ціни.

Ці тендери були проведені у відповідності до дискримінаційних вимог Укравтодору, які він лобіює в проекті Методичних рекомендацій: учасники повинні були мати 100% досвіду виконання аналогічних робіт по таким самим дорогам і по договорам, що виконані на 85%. Також Укравтодор фактично забороняв використовувати мобільні асфальтобетонні заводи.

Два інші значні підряди Укравтодору цього тижня отримали фірми «Ростдорстрой» і ТОВ «Мостобудівельний Загін №112».

«Ростдорстрой» взагалі без тендеру отримав 128,56 млн грн на ремонт шляхопроводу через залізницю на км 128 + 552 при реконструкції дороги Н-31 у Полтавській області. В обгрунтуванні переговорної процедури вказано, що додаткові гроші у розмірі 34% від вартості первісного контракту з «Ростдорстроєм» виділено через «непередбачувані обставини». А саме через «уточнення місцевих умов проведення будівництва за фактичними даними польових та лабораторних досліджень фізико-механічних характеристик ґрунтового матеріалу, що використовується для влаштування верхнього робочого шару земляного полотна автомобільної дороги».

«Мостобудівельний загін №112» отримав 113,70 млн грн на капремонт шляхопроводу через залізницю на км 298+056 автомобільної дороги Н-02 у Вінницькій області. Задля перемоги цієї фірми Укравтодор відхилив дешевшу на 5 млн грн пропозицію ТОВ «Будівельне управління механізації» через неможливість виконати вимоги Укравтодору про необхідну кількість робіт по угодам останніх трьох років. Тож «Мостобудівельний загін №112» з групи Володимира Продівуса отримав підряд за своєю стартовою пропозицією всього на 1% дешевше від очікуваної вартості тендеру. При цьому основні гроші по цій угоді отримає «СУНП Автострада», яку переможець у тендерній пропозиції вказав субпідрядником і у якої орендував багато техніки і лабораторію для виконання робіт.

Таким чином отримуємо, що всі великі підряди Укравтодору цього тижня або фактично отримали лідери картелю, або вони були розіграні за беспоредньої їх співучасті з мізерною економією на «торгах».

Також з З 18 по 23 травня Служби автодоріг оголосили тендери на 3,58 млрд грн (процедури ціною від 10 млн грн).

Найбільші тендери минулого тижня

Замовник млн. грн. Підрядник Предмет угоди
1. ПрАТ «Укргідроенерго» 2960,96 Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» Виконання генпідрядних робіт з завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС в складі трьох агрегатів для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго».
2. Служба автомобільних доріг у Донецькій області 591,99 ТОВ «Славдорстрой» Капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський (на м. Ростов-на-Дону), км 702+000 – км 717+000 (коригування)
3. Служба автомобільних доріг у Донецькій області 390,99 ТОВ «Автомагістраль-Південь» Капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення Н-32 Покровськ – Бахмут -Михайлівка, км 59+500- км 71+200
4. Служба автомобільних доріг у Сумській області 353,00 ТОВ «Автомагістраль-Південь» Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-19-12 Шостка – Ямпіль (окремими ділянками)

 

Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-65 Контрольно-пропускний пункт «Миколаївка»-Семенівка-Новгород-Сіверський-Глухів-Контрольно-пропускний пункт «Катеринівка» (окремими ділянками)

5. Управління інфраструктури Миколаївської ОДА 331,49 ПП «БФ «Миколаївавтодор» Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Миколаївської області
6. Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради 154,96 ТОВ «Рать» Реабілітація нежитлової будівлі по майдану Павлівському, 4 – реставрація. Коригування
7. КП «Міськелектро транссервіс» 150,38 ТОВ «Газенерджитрейд» Електрична енергія
8. Служба автомобільних доріг у Полтавській області 128,56 ТОВ «Ростдорстрой» Будівництво шляхопроводу через залізницю на км 128 + 552 при реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на ділянці км 128+000 – км 129+400, Полтавська область (додаткові обсяги робіт).
9. Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 113,70 ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» Капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 298+056 автомобільної дороги Н-02 (М-06) – Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка в межах Вінницької області
10. Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради 102,30 ТОВ «Паркінг+» Капітальний ремонт просп. Ювілейного (від вул. Гвардійців-Широнінців до Салтівського шосе)
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також