Маяк на острові Бирючий

У далекому XIX столітті на острові Бирючий спорудили маяк. Чому саме тут? Він був потрібний для обслуговування Генічеського порту, звідки активно велась торгівля сіллю та антрацитами. Конструкцію розташували на західній частині острова в 1878 році.

Висота маяка була всього 24,7 метра, а його світлооптична апаратура забезпечувала видимість на Азовському морі до 8,3 милі*.

Декілька разів за свою історію він піддався знищенню під час Другої світової війни. Тільки в 1957 році з’явилася восьмигранна вежа заввишки 30 метрів. І вже нова конструкція світила на відстані до 28 кілометрів. Сьогодні маяк став туристичною локацією, а не навігатором Азовського моря.

Острів час від часу стає півостровом. Це пов’язано з Федотовою косою, яка з’єднує його з материком. Тоді, коли море намиває косу, Бирючий перетворюється в півострів. Склад його ґрунту острова доволі різноманітний: черепашки молюсків, морський пісок та мул. Цікавим є питання: "Звідки взялася на острові прісна вода?" Відповідь доволі проста. Тут немає проточних вод, але на невеликій глибині можна зустріти прісну воду – "верховодку".

Краса маяка, різноманітність рослинного світу та мальовничі краєвиди і далі ваблять у це місце туристів із різних куточків України.

Більше про маяки Херсонщини - дивіться у випуску тревел-шоу "Поїхали далі!":

*Миля – британська та американська міра довжини, яка дорівнює 1,609344 кілометра.  

Фото Миколи Леоненка

 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!