У Києві досі не розібралися, куди веде децентралізація

Чимало реформ, впровадження та втілення яких приписує собі нинішня українська влада, стартувало задовго до команди "Зе".

Зокрема, децентралізація органів місцевого самоврядування почалися ще за президента Віктора Ющенка в 2005 році. Втім, не можна не погодитися, що за минулі роки адміністративно-територіальна реформа йшла вкрай мляво. І ось, як відомо, уже в червні цього року завершився нарешті процес створення "спроможних громад", а в липні сформували нові райони. Що далі? Про це, зокрема, розповідав на відкритому діалозі «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки” міністр розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

“Старий територіальний устрій на рівні громад і районів не відповідав сучасним умовам, був розбалансований, мав складну, нерівномірну і багатьом незрозумілу структуру, а отже, не дозволяв розпочати децентралізацію – передачу повноважень, ресурсів і відповідальності на місця – по всій країні. У перші роки реформи її перевагами могли скористатися лише великі міста і об’єднані громади. Але їх досвід, їхні історії успіху стали дуже важливими, бо підтвердили, що ми йдемо правильним шляхом. І наше завдання на найближчий час – сформувати громади не просто як територіальні одиниці, а як систему органів місцевої влади, спроможної якісно і доступно надавати усі послуги людям”, – сказав чиновник.

Що стосується нових районів, то міністр підтвердив, що в їх функціях ще багато незрозумілого.

“Думок і аргументів багато, але зараз маємо орієнтуватися на Конституцію, де районні ради все ж таки передбачені. Поставити крапку в цій дискусії зможемо лише після змін до Конституції, які можна прийняти не раніше лютого наступного року”, – сказав В’ячеслав Негода.

Як бачимо, незважаючи на бравурну риторику, у Києві досі  не розібралися, що робити з децентралізацією далі. Хоча насправді спочатку малося на увазі, що ці процеси повинні бути цілком і повністю під контролем місцевих громад.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...