У львівському музеї Франка показали риболовні сіті письменника і колекцію жуків

Виставку-лекцію «Від ремесел до професій» музейники влаштували до Днів Європейської спадщини.

Іван Франко був не лише добрим письменником, журналістом та редактором, а й рибалкою. А ще обожнював збирати гриби. У чому був професіоналом – розповіли у музеї ім. Івана Франка.

Про це пише zaxid.net.

Розпочали екскурсію від автентичного столу Івана Яковича. За ним Франко, ймовірно, писав якусь частину з шести тисяч своїх творів, і читав книжки, яких у його колекції було 12 тисяч. Та поруч на стільці – звичайна риболовна сіть. Він її плів власноруч. Бо риболовля – його улюблене хобі.

«Франко не визнавав вудок. Вважав, що вудки – це для несерйозних ловців. Любив ловити сітями, ятерами і найважливіше – голіруч. Особливо любив ловити пстругів, форель, у гірських річках – робив це винятково голими руками», – розповів директор Музею Івана Франка у Львові Богдан Тихолоз.

Михайло Коцюбинський, розповіли музейники, якось застав Франка за плетінням.

«Застав Франка в одній сорочці, в штанях, босого. І згадав про це так: «Босий, як бідний апостол, сидів Франко у кріслі поруч робочого столу і плів сіті. Не знаю, чи в ті сіті попалася риба, але душу свою він полонив поемою «Мойсей», – розповів про спогади Коцюбинського директор музею.

Франка називають першим українським письменником, що спромігся заробити на хліб пером. Він все життя отримував гонорари як журналіст. Цікавився історією, соціологією, економікою. Попри те шалено любив мандри. Возив студентів у Бойківські та Гуцульські гори.

«Вони ходили від села до села, підкорювали гірські вершини, записували фольклор і гарно й весело їм було також!», – додав Богдан Тихолоз

Директор музею певен, Франка можна сміливо назвати лідером організованого туризму в Галичині і зазначив: «Ми маємо жучків-черв’ячків, яких сам Іван Якович збирав. Маємо ще цікавіших хижаків – змій».

Це захоплення у Франка ще з Дрогобицької гімназії. Коли його вчитель Іван Верхратський водив дітей на природу вивчати зоологію.

«Учитель казав ловити дітям все, що їм там трапляється. І Франкові, як і всім, це дуже подобалося. Є спогади про те, як він під орудою професора ловив риб, гадів, зміючок, комашок. І вони їх ідентифікували. І у Франка залишилося таке захоплення на ціле життя», – пояснив Богдан Тихолоз.

Цікаво, що письменник – ще й винахідник. Уже на схилі літ, коли його сини були на фронтах Першої світової війни, він спроектував українську стрілецьку шнайдизу – пристрій для розсікання колючого дроту.

Надалі, ймовірно, лекцію-виставку повторюватимуть.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини