Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували 25 картин з викраденої російськими окупантами колекції

Процес ідентифікації втрачених творів мистецтва розпочався ще 5 листопада. Про це Суспільному повідомила завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського обласного музею ім. О. Шовкуненка Лариса Жарких.

Музейники на ресурсі “Тверезий погляд” натрапили на статтю Тетяни Худякової “Осколки братской любви в тротиловом эквиваленте". І в ній побачили картини з херсонських експозицій.

"Текст супроводжували світлини, на яких одразу в око впали дві музейні роботи — мініатюра Івана Похитонова “Пікет на березі річки. Захід сонця” та “Пейзаж Парижа” Михайла Андрієнко–Нечитайла. Це стало сигналом до пошуку на фотографіях інших робіт, адже інформація статті підтверджувалась наочно. Сумнівів, що музейна колекція на той момент перебувала в Сімферополі, не було", — зазначає Жарких.

Перші роботи, за словами завідувачки інформаційно-масового відділу Херсонського обласного музею ім. О. Шовкуненка, вдалось упізнати одразу. А далі долучилися журналісти. Ті в сімферопольського музею отримати якісніші світлини, які згодом передали до Херсона. Так вдалося впізнали як мінімум 25 творів з Херсонського художнього музею. Звірка фондів ще триває.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини