Оперативна інформація щодо ситуації на Херсонщині (на 6.07 13:00)

Як повідомляє Херсонська ОВА, ситуація на території тимчасово окупованої Херсонської області залишається стабільно важкою.

Нині відсутній мобільний зв’язок та частково Інтернет на території області, яка перебуває під тимчасовою окупацією. Зв’язок вдалося встановити лише з деякими тергромадами. За отриманою інформацією, гуманітарна ситуація в громадах майже не змінилася.

Музиківська ТГ – продукти харчування є. Мобільний зв’язок відсутній, працює Інтернет. Потрібна волонтерська допомога з медикаментами, дитячим харчуванням та засобами гігієни.

Дар’ївська сільська ТГ – водо- та газопостачання, електроенергія в наявності. Хліб та продукти є. Наявний дротовий Інтернет, мобільний зв’язок відсутній. Потреба в медикаментах та готівці.

Білозерська ТГ – газо-, водо- та електропостачання наявне в центрі громади. Зв'язку немає, Інтернет працює. Також продовжують працювати місцеві магазини та ринок.

Великокопанівська ТГ – газо-, водо-, електропостачання є. Зв'язку немає, працює інтернет. Не припиняють роботу місцевий ринок, аптека, магазини, амбулаторія та будинок культури.

Виноградівська ТГ – газо-, водо-, електропостачання наявне по всій території громади. Зв'язок відсутній, працює Інтернет. Лікарня, будинок культури, продуктові магазини, місцевий ринок працюють. Щодня здійснюється підвіз хліба та інших хлібобулочних виробів. Так звана військова комендатура рф не полишає територію громади, навідуються до фермерів із погрозами.

Олешківська ТГ – газо-, водо-, електропостачання є. інтернет є, зв'язок відсутній. Лікарня, магазини та місцевий ринок працюють.

Станіславська ТГ – очільник громади Іван Самойленко повідомляє, цієї доби громаду знову обстріляли. Загалом за добу громада отримала близько 42 «прильотів». У селах Софіївка, Широка Балка та в самому Станіславі водо-, газо- та електропостачання наявне. Працюють місцеві магазини. За останній тиждень відкрились два продуктові, власники яких, навіть під обстрілами, привозять товари для жителів громади.

У громадах Генічеського району, з якими вдалося зв’язатися, ситуація стабільно напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Інтернету немає або дуже слабкий, через що неможливо здійснити комунальні платежі, також люди не можуть розраховуватись банківськими картками.

Іванівська селищна ТГ – електроенергія та вода є. Люди, за можливості, їдуть своїм транспортом заправити балони газом. Хліб є. Приватні підприємці періодично привозять продукти харчування. Працюють пекарні, млини та олійниці. Комендантська година з 23.00 до 5.00 ранку. Комунальні служби працюють. Інтернет працює, мобільний зв’язок відсутній. Потреба в медикаментах, ПММ та готівці.

Скадовська міська ТГ – є електро-, газо- та водопостачання, є проблеми зі сталим водопостачанням у селах громади. Здійснюється прибирання та вивіз сміття. Приватні підприємці привозять продукти харчування в магазини та на ринок. Хлібокомбінат працює. У місті працюють медичні, комунальні заклади та служби. Потреба в медикаментах, готівці та ПММ. Мобільного зв’язку немає. Інтернет є, але слабкий.

Високопільська селищна ТГ – по всій громаді відсутнє електропостачання, водопостачання та газопостачання. Ведуться активні бойові дії. Усі адміністративні будівлі та інфраструктура зруйновані. Місцеве населення, за можливості, самостійно виходить на підконтрольну Україні територію. На тимчасово окупованій частині громади відсутній мобільний зв’язок. На деокупованій частині мобільний зв’язок слабкий. Велика потреба в медикаментах. У самому смт розташоване стаціонарне відділення для людей похилого віку, у якому перебуває 15 осіб. Люди похилого віку та особи з інвалідністю потребують термінової евакуації спеціалізованим транспортом через зелені коридори. Потрібна евакуація населення, котре залишилось і не має змоги виїхати самостійно.

Великоолександрівська селищна ТГ – на території громади відсутній мобільний зв’язок та Інтернет. Громада перебуває під постійними обстрілами військових рф. Через обстріли у Великій Олександрівці пошкоджено ГРП. Тому вся громада залишилася без газопостачання.

Кочубеївська сільська ТГ – водо-, газо- та електропостачання є. Проблема зі скрапленим газом на території тієї частини громади, де немає централізованого газопостачання. Громада перебуває під обстрілами військових рф. Хліб та деякі продукти харчування завозяться з Дніпропетровської області. Волонтери надають допомогу з продуктами та медикаментами. Проблема з ПММ. Інтернет працює частково, мобільний зв’язок слабкий.

Нововоронцовська селищна ТГ – негазифіковані. Через обстріли окупантів знищено освітні заклади. Працівниками ДСНС проводиться розбір зруйнованої частини Нововоронцовської школи. Зруйновано й Осокорівський будинок культури. У селах ситуація критична. Окупанти відбирають у місцевих телефони, генератори, павербанки. Але й у таких умовах свою роботу продовжують місцеві волонтери. Зокрема, надали допомогу працівникам Укрпошти, які залишилися без роботи. Громада постійно обстрілюється військовими рф, тому в громаді по населених пунктах відсутнє електропостачання. Частково є в селищі Нововоронцовка. Також відсутнє електропостачання та водопостачання в селищах: Миролюбівка, Хрещенівка, Трудолюбівка, Шевченківка, Любимівка, Осокорівка. Через інтенсивні обстріли ремонтні роботи з відновлення електромереж проводяться по можливості. Волонтерами в самому селищі надається допомога продуктовими наборами населенню (в першу чергу – людям пенсійного віку). У селах Любимівка та Миролюбівка відсутнє газопостачання та багато зруйнованих будинків. Із села Трудолюбівка люди виїхали повністю. Потрібна допомога з медикаментами. Значно погіршився мобільний зв’язок. Зв’язок є лише в певних місцях громади, тому до них додзвонитись дуже важко. Інтернету немає, бо в результаті обстрілів пошкоджено кабелі.

У Каховському районі стабільний мобільний зв'язок відсутній у всіх територіальних громадах, працюють деякі Інтернет-провайдери. На даний час окупантами відключені майже всі інтернет месенджери, окрім «Telegram», який ще досі працює та є можливість зв'язуватися через нього. Навіть сімкартки окупантів погано ловлять зв’язок та абоненти не можуть зв’язатися один з одним. Люди шукають вільні точки доступу WiFi в населених пунктах для зв’язку із зовнішнім світом. Російські військові продовжують обстежувати берег річки Дніпро. Продукти харчування сумнівної якості вже тривалий час завозяться з Криму. Окупанти продовжують запуски ракет із району м. Нова Каховка. Окупанти активізувалися в плані перевірки домоволодінь та громадян, а саме, зупиняють пересічних людей, автомобілі та проводять детальний огляд. Голова Хрестівської ТГ Хільченко Сергій Володимирович, якого окупанти викрали 22.06.2022, досі знаходиться в окупантів. За попередньою інформацією, у територіальних громадах району ситуація тривалий час стабільно напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Продуктами харчування забезпечені. Нагальними питаннями залишаються підвоз медикаментів та дитячого харчування, а також через відсутність мобільного інтернету виникла проблема з онлайн розрахунками за продукти харчування.

У Херсоні ситуація залишається напруженою. Зв’язок відсутній повністю, інтернет працює частково. Велика проблема зі зняттям готівки та роботою банківських сервісів. Перебоїв із водо-, газо-, та електропостачанням не спостерігалося. Продукти харчування доступні, медикаменти в мінімальній кількості є, однак їх якість погіршилась, а вартість виросла. У місті поширеним явищем стала стихійна торгівля, продають продукцію невідомого походження та без належних умов зберігання.

У громадах, з якими можливо зв’язатися, ситуація стабільно напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Продуктами харчування забезпечені. Нагальними питаннями залишаються підвіз медикаментів та дитячого харчування. У магазинах та торгових точках почали працювати термінали. Однак їх ще замало.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини