Навчання поряд з Олешківськими пісками

Як повідомляє сайт Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, з жовтня минулого року на території, прилеглій до Національного природного парку “Олешківські піски”,  проводяться військові навчання із застосуванням важкого озброєння.

“Військовослужбовці Збройних сил України фактично заборонили перебування інспекторів та спеціалістів парку на його території, а це, в свою чергу, призводить до зупинки їх робочого процесу та розвитку парку в цілому. Служба державної охорони природно-заповідного фонду не може без загрози власному життю виконувати свої функціональні обов’язки. До того ж, саме на цій ділянці знаходиться заповідна зона площею 1391 га, яка потребує особливого режиму охорони”, – йдеться у повідомленні Департаменту екології.

Начальник Департаменту Юрій Попутько зазначив, що наразі ситуація заплутана в юридичному плані. “Наскільки мені відомо, існують два державні акти на власність або право користування у Міноборони і в Національного парку “Олешківські піски”, адже, окрім заповідної зони, поряд розміщуються полігони для військових. Де там кордони – ми якраз розбираємося”, – говорить Юрій Попутько.

За його словами, від Департаменту екології Херсонської ОДА направлені листи до Міністерства екології та природних ресурсів і Міноборони з проханням вжити заходів щодо припинення військових навчань на території національного природного парку “Олешківські піски”. Втім, відповідей у Херсоні ще не отримали.

“Працівники парку говорять, що навчання проводяться в тому числі і на території парку, – каже Юрій Попутько. – Це значить, що там може бути порушена унікальна флора і фауна, знищені рідкісні види рослин” .

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: День
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини