Маяк посеред... поля

Хаблівські маяки - це 3 унікальні велетні, що збереглися на Херсонщині. У XIX - початку XIX століття їх поява була пов'язана з налагодженням навігації військових та торгових кораблів, що курсували між Херсоном та Миколаєвом.

Мілини на Дніпро-Бузькому лимані стали суттєвою проблемою для суден. Тому з ініціативи морського міністерства Російської імперії по лиману та Південному Бугу не тільки прорили канал завдовжки в 3 кілометри, але й встановили Хаблівський передній, середній та задній маяки. Свою назву ці споруди отримали на честь хутора Хаблова, який в ту пору розташовувався поряд.

Задній маяк - найбільш оригінальний. Але не за формою або матеріалом, а за своїм розташуванням. Він стоїть у... полі. Чому так? Відповідь доволі проста. Об’єкти навігації можуть ефективно працювати тільки разом, шляхом поєднання вогнів. Тоді лоцмани мають можливість правильно вибрати оптимальний напрямок для кораблів. Тому Хаблівській задній маяк розташували у полі (недалеко від села Олександрівка Херсонського району). Вперше його побудували ще у 1866 році. На жаль, його оригінальна конструкція не пережила Другої світової війни. Тільки у 1952 році звели сучасний маяк, який, до речі, дуже популярний серед туристів. 

Він, зокрема, приваблює гостей нашої області своїм "співом". Під час сильного вітру можна чітко почути низькі звуки, які чимось нагадують тувинський горловий спів або спів тибетських буддистів. Жоден маяк Херсонської області не може похвалитися таким соло, як Хаблівський задній маяк.

Хочете його побачити і почути? Від Херсона туди їхати лише 60 кілометрів. На автомобілі –  всього 1,5 години. До речі, тут можна ще насолодитися спогляданням відомих Станіславських круч, де свого часу музикант і співак Кузьма знімав кліп “Місця щасливих людей”.

Більше про маяки Херсонщини - дивіться у випуску тревел-шоу "Поїхали далі":

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...