Комунальників Кличка підозрюють у привласненні коштів на охороні за 17 мільйонів

Прокуратура вважає, що службові особи комунальних підприємств «Київпастранс», «Київське міське бюро технічної інвентаризації», «Головний інформаційно-обчислювальний центр» та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Служби у справах дітей та сім’ї КМДА причетні до злочинної діяльності з привласнення бюджетних коштів під час охорони об’єктів київських комунальників.

Про йдеться в ухвалах Печерського райсуду Києва від 24 жовтня.

В рамках єдиного кримінального провадження № 42019101060000291 від 19.09.2019 слідчі встановили, що у серпні цього року «Київпастранс» замовив дочірньому підприємству «Легіон-Безпека» надання послуг охорони 8 об’єктів комунального підприємства  на загальну суму 15,29 млн грн. Слідчі встановили, що замість ДП «Легіон-Безпека» охорону здійснює «Сапсан-1».

Крім того, за даними прокуратури, у березні 2019 р. «КМ БТІ» замовило ТОВ «Охоронна компанія «Альфа Безпека» охорону адмінбудівлі за 976 тис грн., у березні минулого року КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» уклав угоду з ПП «Регіональна охоронна конфедерація» про охорону 1-го об’єкту комунальників за 761 тис грн., а у лютому цього року Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1 замовив ПП «Славія» охорону своєї будівлі за 335 тис грн.

В той же час, слідчі з’ясували, що у трьох останніх випадках «Київське міське бюро технічної інвентаризації», «Головний інформаційно-обчислювальний центр» та Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1 охороняють не офіційно працевлаштовані співробітники, які при чергування не забезпечені необхідними спецзасобами, згідно з договорами про охорону.

Вважаючи, що службовці трьох комунальних підприємств, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та приватних фірм можуть бути причетні до привласнення бюджетних коштів, а також до перерахування фіктивним підприємствам державних коштів, їх розтрати, привласнення та виводу з використанням рахунків підконтрольних підприємств або фізичних осіб, прокуратура звернулася до суду з клопотанням надати доступ до документації відносно усіх чотирьох угод про надання охорони. Суд клопотання задовольнив.

Засновником ДП «Легіон-Безпека» з Вишгороду є згадане ПП «Сапсан-1» Сергія Макова. Керівником обох фірм є Андрій Туркулець. Групу охоронних фірм, до яких входять «Сапсан-1», «Атлант»,«АПБ «Сокіл», «АПБ «Беркут» та інших, які часто розігрують тендери, контролює родина Насонових.

Олександр Насонов був заступником начальника ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України», де також очолював тендерний комітет. У 2019 р. Олександр Насонов подав декларацію, згідно з якою він претендував на посаду головного держінспектора відділу організації та супроводження закупівель товарів Управління закупівель Державної фіскальної служби України.

Олександр Геннадійович Насонов – син Геннадія Івановича Насонова. Дружина Насонова-молодшого має квартиру у спільній власності з Аллою та Сергієм Маковими, останній з яких володіє «Сапсан-1».

Наразі власником ТОВ «Охоронна компанія «Альфа Безпека» вказано Миколу Марченка, директором – Ігоря Горковенка.  Ця фірма була заснована чотири роки тому вихідцем із Львівщини Леонідом Матейком. Фірма була прописана в Києві по вул. Полтавській, 10, офіс 237. Це приміщення у лютому 2015 р. купив Михайло Купранець, батько екс-заступника Голови Нацполіції – начальника Департаменту захисту економіки НПУ Ігоря Купранця.

Засновником та директором ПП «Регіональна охоронна конфедерація» є Володимир Лесь.

Керівником та власником ПП «Славія» є Ірина Захарченко.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: НАШІ ГРОШІ
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини