Антимонопольний комітет через два роки розслідувань оштрафував фірму, яка продавала коштовні туалети за змовними торгами

Антимонопольний комітет через два роки розслідувань оштрафував фірму, яка продавала коштовні туалети за змовними торгами

Вартість деяких елементів туалетів була просто вражаючою.

Антимонопольний комітет визнав компанії ТОВ “ЄВК” та ТОВ “НВО “МДС” винними у змові на торгах із закупівлі запасних частин для пасажирських вагонів УЗ. На останню накладено штраф в розмірі 2,4 млн. грн.

Про це передає сайт "Zалізниця без корупції" з посиланням на прес-службу АМКУ.

ТОВ “Науково-виробниче об’єднання “МДС” (зараз діє під назвою ТОВ “Стройактів”) оштрафували на 2,35 млн гривень. Щодо “ЄВК” провадження закрили у зв’язку з припиненням діяльності цього підприємства.

Обидві компанії в 2017 році розіграли тендер на закупівлю туалетів пасажирських вагонів вартістю 11 млн. грн. АМКУ з’ясувало, що фірми користувалися при поданні однією ІР-адресою, надали однакові документи (однакові мовні помилки, файли мають ідентичні властивості тощо) та занизили цінову пропозицію на однаковий коефіцієнт.

“Спираючись на ці факти, Тимчасова адміністративана колегія АМКУ встановила порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів”, – йдеться в повідомленні.

ТОВ “НВО “МДС” в 2017 році перемагало і в інших тендерах на постачання екологічно чистих туалетних систем пасажирських вагонів, ціна яких сягала 1-1,2 млн. грн. за одиницю. При чому вартість деяких елементів туалетів була просто вражаючою. Так, наприклад, кнопка змиву від ТОВ «НВО «МДС» коштувала  5,9 тисяч гривень. Індикатор зайнятості – 8,6 тисяч гривень, а компресор і блок унітазний коштують сотні тисяч гривень.

Ціни на березень 2017 року

Загалом в 2017 році ТОВ “НВО “МДС” мало контракти із залізницею на понад 90 млн. грн. Воно також виконувало роль формального конкурента для ТОВ “НВП “РІСТ” та АТ “Юнікон”, які розділили ще понад 150 млн. грн. на постачанні обладнання для пасажирських вагонів.

Фірми, виступаючи в ролі конкурентів, в тендерах залізниці насправді являлися дилерами один одного, що унеможливлює реальну конкуренцію та створює передумови завищення вартості закупівлі.

При цьому Укрзалізниця штучно створила передумови того, аби участь в процедурах не прийняли інші компанії шляхом встановлення обмежень (вимоги надання довідок та погоджень в різних підрозділах залізниці щодо допуску до тендерів та наявність трирічного досвіду використання обладнання на вагонах УЗ).

Щодо змови ТОВ “НВО “МДС”, ТОВ “НВП “РІСТ” та АТ “Юнікон” , після звернення ZБК АМКУ також почав проводити розслідування, але поки воно, схоже, ще не завршилося.

Дані 2017 року

АТ “Юнікон” на даний момент має на своєму рахунку державні контракти на 1,2 млрд. грн.Власником компанії  є Олег Кононюк і дружина екс-голови НАК «Нафтогаз України» Тетяна Дубина.

ТОВ “НВО “МДС”, на яке накледно штраф АМКУ, було пов’язане з колишнім керівництвом УЗ – донькою екс-заступника Гендиректора Укрзалізниці Юрія Федюшина та сином екс-заступника Гендиректора Укрзалізниці Анатолія Лашко.

ТОВ “НВП “РІСТ” з міста вільнянськ належить екс-депутатам від Партії регіонів Любові Пароновій (Вільнянської міськради) і Костянтину Лебедю (Вільнянської райради). Фірма має контракти з Укрзалізницею на майже 1 млрд. грн.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини