Зустріч Ради ЄС та Східне партнерство

У понеділок, 16 липня, 2018 року відбулася зустріч Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, присвячена темі Східного партнерства.

Вона була націлена на підготовку міністерської зустрічі Східного партнерства, яку заплановано на жовтень. Міністри закордонних справ підтвердили, що ЄС і надалі надаватиме підтримку регіону, програмам реформ та реалізації пріоритетів документу “20 очікуваних досягнень до 2020 р.” задля зміцнення економіки, управління, взаємозв’язку та суспільства. Під час зустрічі Рада підтвердила актуальність індивідуального та диференційованого підходу, відповідно до якого кожна країна (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Республіка Молдова та Україна) може сама вибрати той рівень відносин, який вона прагне розвивати з Євросоюзом. Міністри відзначили прогрес в цих шести країнах. Окрім того, вони наголосили на потребі пришвидшити реформи в таких сферах як управління, юстиція, боротьба з корупцією, економічні реформи та бізнес-клімат.

Міністри висловили особливу стурбованість ситуацією в Республіці Молдова.

Насамкінець, міністри підкреслили важливість використання нагоди з 10-ї річниці партнерства в 2019 році, щоб наголосити на підтримці регіону з боку ЄС.

Представництво Європейського Союзу в Україні

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також