Підтримати нас

Юристи розповіли, як фізособам ініціювати процедуру банкрутства

28 жовтня 2018 14:00
585
Поширити:

На минулому тижні Верховна Рада прийняла Кодекс України про процедуру банкрутства (№8060). Завдяки цьому документи в країні з'явиться інститут банкрутства для фізичних осіб. Кодекс вступить в силу тільки через шість місяців, ну а ми вже зараз вирішили розібратися, як же він буде працювати і для чого взагалі це потрібно.

Автори документа вже відзначили, що цей кодекс дасть можливість фізособам, які були сумлінними позичальниками, але потрапили в складну економічну ситуацію, ініціювати процедуру банкрутства і зняти з себе борги. Кредитор в цій справі виступити ініціатором не може. До слова, до цього моменту інститут банкрутства фізичних осіб в українському законодавстві відсутній, така опція була доступна тільки для юридичних осіб.

Щоб ініціювати процедуру банкрутства потрібно звернутися в суд. Такі справи розглядаються в господарських судах за місцем проживання, за участю арбітражного керуючого.

"Дійсно, кодекс по процедурах банкрутства допускає визнання банкрутом не тільки юридичної, а й фізичної особи (звичайної людини), нездатної виконати свої грошові зобов'язання, термін виконання яких настав. Для цього потенційному банкруту необхідно звернутися в господарський суд", - зазначив в коментарі "Сегодня" Валерій Присяжний, адвокат АТ "Suprema Lex"

Крім того, що варто звернути до суду, у боржника має бути певна кількість грошей, які б дозволили оплатити послуги арбітражного керуючого як мінімум за три місяці його роботи.

"Щоб почати процедуру, боржник повинен мати кошти, необхідні для оплати послуг арбітражного керуючого як мінімум за три місяці його роботи. Ці кошти авансуються на депозитний рахунок суду з розрахунку трьох мінімальних зарплат за один місяць роботи. Людину не визнають банкрутом відразу ж після звернення до суду з відповідною заявою та документами. Після відкриття провадження у справі суд вводить процедуру реструктуризації боргів", - пояснює Наталія Харчук, партнер АФ Pragnum.

Вона також додає, що реструктуризація боргу передбачає реалізацію частини майна боржника на користь боргу, відстрочку, розстрочку або списання боргу, зміна термінів та розміру боргу, можливість повернути борг третьою стороною. Але варто пам'ятати, що термін реструктуризації залишається чинним протягом п'яти років, якщо ж мова йде про погашення боргів за кредитами на житло, то термін збільшується до 10 років.

Таким чином, не варто думати, що після того, як вас оголосять банкрутом, борги просто спишуть. Їх все одно доведеться виплачувати, просто протягом іншого терміну або іншими способами, наприклад, тим ж продажем майна.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів