Підтримати нас

Викиди зі спаленого листя у 350 разів шкідливіше за куріння сигарети – екологиня

23 жовтня 2019 03:20
743
Поширити:

Викиди у повітря, які утворюються під час спалення опалого листя, у 350 разів шкідливіші за паління сигарети.

Про це в ефірі програми "Нині вже" на Громадському заявила екологиня Світлана Берзіна.

"Коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить, це є чадний газ, але ще утворюється така штука як бензопірен, це канцероген, який має кумулятивний ефект в організмі людини, він є провокуючим онкологічні захворювання", – розповіла вона.

За словами експертки, загалом під час спалення листя утворюються понад 30 речовин, що забруднюють повітря.

"Щоб не вдаватися в глибину хімії та екології, мовою цифр: на одну тонну спаленого сміття утворюється 30 кілограмів дуже шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, повітря. Також вони нікуди не діваються, якщо немає відповідних погодних умов, тобто вони не йдуть у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду", – зазначила Берзіна.

Говорячи про рівень шкідливості цих викидів, вона навела приклад: "Коли ми палимо сигарету, якщо порівняти (з диханням викидами спаленого листя – ред.) – це в 350 разів гірше, якщо хтось поруч з тим багаттям".

Екологиня додала, що в Україні атмосферу "не вперше" забруднюють викидами зі спаленого листя.

"І не тільки в нашій країні, на жаль. Але в нашій країні це виходить за межі здорового глузду. Хтось навіть думає: я буду палити, і ось цей попіл вдобрить ґрунт, він буде більш родючий. Неправда, це буде набагато гірше, це псує ґрунт", – резюмувала вона.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів