Підтримати нас

Вчені з'ясували, як сон на боці впливає на зір

Автор статті
24 січня 2017 07:00
605
Поширити:

Сон на боці погіршує зір пацієнтів з глаукомою. Неправильна поза під час сну може перешкоджати лікуванню і хвороба буде далі прогресувати на одному оці. Про це повідомляють південнокорейські вчені.

Вони провели опитування серед пацієнтів, які страждають на глаукому. У них показники внутрішньоочного тиск на одному оці були гіршими, ніж на іншому.

30% з 430 опитаних людей вважали кращим спати на одному боці, а 88 з них завжди засинпали на стороні ока з гіршими показниками.

Більшість людей вважають за краще відпочивати, згорнувшись калачиком у позу ембріона. Хоч вона і вважається найбільш природною і допомагає розслабитись і заспокоїтись, при глаукомі з різними показниками тиску на очах, вона може привести до погіршення зору. В гіршому випадку, вона провокує появу сліпоти.

Не можна стверджувати, що сон на боці обов'язково призводить до загострення симптомів глаукоми, але виключати такий варіант теж не можна. Навіть якщо в стані сидячи або стоячи показники внутрішньоочного тиску близькі до норми, око буде відчувати додатковий тиск, якщо проспати цілу ніч на одному боці.

Краще привчати себе спати на спині. Це найбільш оптимальна і сприятлива для відпочинку поза.

Люди, які фізично втомлюються, завжди засинають швидко на спині і мало крутяться.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ