Підтримати нас

В Україні завищують вартість навчання в університетах, – Держаудитслужба

19 січня 2019 09:59
671
Поширити:

Україні зафіксували завищення цін на навчання в університетах – в межах університетів одного рівня акредитації ціни можуть відрізнятися у два-три рази.

Про це повідомляє прес-служба Держаудитслужби, передає сайт "Вкурсі".

«Вартість вищої освіти в Україні постійно зростає, щороку збільшуючись приблизно на 10%, але найбільше шокує розбіг цін, коли в ЗВО( заклад вищої освіти, – ред.) різних міст з одним ступенем акредитації вартість навчання відрізняється удвічі-втричі… Варто зазначити, що до 2014 року вартість навчання у ЗВО залишалася практично незмінною протягом 7 років і коригувалася незначно. У 2018 році підвищення вартості контрактного навчання – це вимушений захід, на який зважилося керівництво ЗВО, щоб покривати витрати на утримання приміщень та їх обслуговування», – зазначають там.

Там додали, що в одному із закладів зафіксували, як в одному з університетів роблять додаткову 2% «націнку» за платне навчання, яке йде на рахунок профспілкової організації. Це необґрунтовано підвищено.

Крім того, проведеними ревізіями встановлено факти надання пільг з платного навчання у вигляді зменшення встановленого розміру вартості (без внесення відповідних змін до укладених договорів) або надання такої послуги взагалі на безоплатній основі, що призводить до недоотримання власних надходжень державними вишами.

Зазначається, що окремі ЗВО, намагаючись залучити до себе контингент, занижують вартість навчання через зменшення в калькуляціях видатків з оплати комунальних послуг, що також призводить до втрати власних надходжень.

«Питання формування вартості навчання для чергового набору студентів постає перед ЗВО щорічно. Вартість має відповідати ринковому попиту й пропозиції, забезпечивши ліцензійний набір студентів та гарантувати окупність витрат з цієї освітньої послуги. Не завжди ці два критерії вдається задовольнити з кожною зі спеціальностей, яких у ЗВО декілька. Як правило, одні спеціальності популярніші і на них високий конкурс – це підстава для підвищення вартості навчання, інші спеціальності менш популярні, тож вартість навчання буває нижча за собівартість», – наголосили у відомстві.

Натомість, зазначають в Держаудитслужбі, вирахувати реальну собівартість навчання за кожною спеціальністю неможливо, утім і не вимагається, позаяк чинні нормативні документи визначають тільки середню вартість навчання.

.Також наразі в Україні велика проблема з енергоефективністю у ЗВО. Така ситуація склалася через те, що приміщення частіше застарі, великі чи у занедбаному стані, матеріально-технічна база кожного ЗВО не однакова, але безперечно, потребує постійних фінансових витрат.

Крім цього, тарифи на комунальні послуги постійно зростають. Тому деякі українські ЗВО тимчасово вимушені переходити на дистанційне навчання саме через неспроможність оплачувати рахунки за комунальні послуги. 

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів