Підтримати нас

Урок української мови коштує 1450 гривень — українка про життя в Австралії

01 червня 2017 09:12
642
Поширити:

Щоб жити в Австралії треба звикнути до змінених сезонів. У липні там починається зима, випадає сніг і дуже люті морози. Про це розповідає українка Тетяна Мортко, яка третій рік живе в Аделаїді.

"Вперше прилетіла до Австралії до свого хлопця, який за походженням також українець. Він казав, що там зима, але я навіть уявити не могла, що вона така холодна. Зимого пуховика, в якому ходила в Україні не вистачило. Куталась у специфічну вітронепродувну куртку. Тут специфічний клімат, до якого треба звикнути. Вдень на термометрі +17, але шквальний вітер пробирає до кісток. Вночі температура може опуститися до +7, а опалення в квартирах і будинках немає", - каже Тетяна.

Із адаптацією тут легко. Українські квартали є скрізь, також діють українські церкви і школи.

"З роботою теж легко. Я влаштувалося викладачем в українську школу. Туди батьки віддають дітей, аби вчили й не забували мову. В більшості в родинах спілкуються англійською чи іншою іноземною. І для дітей, які там народилися вивчення мови одна з головних цілей. Австралійці дуже великі патріоти. Вони цінують українців та багато їм допомагають. Також проводжу репетиторство з української мови та літератури. На них ходять навіть дорослі.Вони запитують про сучасних письменників, цікавляться їх книгами. Урок української тут коштує 50 євро. Це 1450 гривень. Крім уроків возимо з друзями українські продукти, журнали, книжки. Маємо магазинчик власних українських речей", - каже Тетяна.

Середній заробіток в Аделаїді — 1000 євро.

"Спочатку мене бентежили ціни в магазинах, але якщо зіставити їх з рівнем доходів, банани за 5 доларів або м'ясо за 25 вже не здаються дорогими. Якість продуктів при цьому висока – в країні дуже суворі стандарти ввезення ліків, косметики, фруктів і овочів", - додала Тетяна.

Тут модно вести здоровий спосіб життя, ходити то спортзалу та басейну. Практично в кожному офісі є свої фітнес- центри.

"У вихідні тут прийнято ходити на барбекю. Для цього в парках обладнані спеціальні місця, дають безкоштовні газові барбекю, столи з лавками та дитячий майданчик,"- додала Тетяна.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів