Підтримати нас

Як назвати дитину? Правові моменти

Vgoru
28 грудня 2022 18:00
1,326
Поширити:

Батьки мають право називати своїх малюків тими іменами, які їм подобаються. Та при визначенні прізвища, імені та по батькові дитини є низка правових моментів.

Стаття 7 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року визначає: дитина має  право на ім’я.

Батьки в шлюбі повинні дійти згоди, як назвати свою дитину. Якщо жінка народила її поза шлюбом, а батько не визнає дитину, ім'я малечі дає мати.

Якщо реєструє дитину інша особа  – ім’я немовляти записують за її вказівкою.

Офіційно дитині дають не більше двох імен. Однак їх кількість не обмежується, якщо мати або батько належать до національних меншин і більшу кількість імен передбачає їхній звичай.

Іноді батьки не можуть дійти згоди щодо імені своєї дитини. Тоді спір вирішують органи опіки або суд.

За статтею 145 Сімейного кодексу України, прізвище дитини визначають за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, вони вирішують, яке з них дати дитині.

У 14 років дитина може змінити своє ім'я та прізвище за згодою батьків чи піклувальника. Або за згодою одного з батьків, якщо другий помер, зник безвісти, його оголосили померлим, став обмежено дієздатним чи недієздатним, позбавлений батьківських прав. А також коли чоловіка або жінку викреслили з документів про народження дитини. Або навпаки – коли чоловіка офіційно визнали батьком дитини за заявою матері. 

Елементом імені людини є по батькові. Якщо в тата подвійне ім’я, по батькові дитини записують за одним із цих імен.

Жінка, яка народила поза шлюбом, називає ім'я, яке стане по батькові її дитини. 

Дитина після 14 років може змінити по батькові, якщо батько взяв собі нове ім'я.

Читайте також: Як прописати дитину, якщо батьки зареєстровані на окупованій території.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ