Підтримати нас

Уряд зобов'язав СТО записувати на камеру техогляди всіх авто

28 березня 2017 03:04
687
Поширити:

Кабмін вдосконалив механізм проведення перевірки технічного стану автомобілів. Постанова уряду передбачає, що виконавець повинен проводити фото- і відеофіксацію цього процесу, пише газета "Експрес".

Матеріали автосервіс-виконавець має зберігати протягом трьох років. В уряді переконують, що це унеможливить видачу протоколів перевірки без її реального проведення, а заодно забезпечить накопичення об'єктивної інформації про стан авто.

Наразі, нагадаємо, техогляд мають проходити всі транспортні засоби, які використовують для комерційних перевезень людей та вантажів. Проте МВС неодноразовими заявами готує суспільство до того, що вже невдовзі буде повернено техогляд і для всіх приватних легковиків, які не використовують для комерційних потреб.

Докладніше про нове урядове рішення -- у нашій розмові з президентом Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олегом Назаренком.

-- Як ви оцінюєте факт запровадження обов'язкової відео- та фотофіксації під час ТО?

-- Звичайно, у сфері техогляду автомобілів повинен бути порядок. Відеозапис, за задумкою  уряду, працюватиме на те, щоб було менше фальсифікацій, щоб не видавали талони техогляду без проведення самої процедури. Практика таких фальсифікацій, до речі, досить поширена. Водій може приїхати на СТО, однак не проходити техогляд, а за гроші домовитися про те, щоб видали відповідний документ. На жаль, наші водії і працівники сервісів не завжди свідомі й не розуміють, що такими діями ставлять під загрозу не лише своє життя, але й життя інших людей. Зрозуміло, якщо автомобіль несправний, то ризик аварії зростає.

Однак, як то кажуть, добрими намірами дорога до пекла вимощена. Боюся, що на практиці із втіленням рішення Кабміну постане чимало проблем.

-- Чому?

-- Чимало залежить від того, яким буде порядок проведення відеофіксації. Якщо пропишуть, що це повинна робити спеціально навчена людина, тоді всім СТО доведеться наймати фахівця. Ще одна проблема стосується зберігання величезної кількості відео. Зрозуміло, що доведеться  брати на роботу й системного адміністратора.

А ще в урядовій постанові вказано, що відеозаписи треба зберігати три роки. За їх втрату можуть передбачити відповідальність. І якщо вона буде, то охоронцем уже не візьмеш “вуйка Гриця”. Боюся, щоб не зробили обов'язковим наймання працівників поліції охорони або встановлення спеціальної сигналізації. Як гадаєте, як це позначиться на вартості техогляду? Цілком зрозуміло, що СТО перекладе всі витрати на споживача.

-- Що ж у такому разі робити, щоб і проблему розв'язати, і вартість техогляду не підвищити?

-- Та рецепти вже давно відомі, от тільки наші урядовці не хочуть радитися з фахівцями. Якщо вже вирішили записувати інформацію на відео, то його можна було б зберігати не на СТО. Логічно б його зливати до єдиної онлайн-бази, яку можна створити, до прикладу, при Мінінфраструктури. У такому разі поліція могла у будь-який момент здобути доступ до відео техогляду автомобіля, який її зацікавив. А так доведеться їхати на СТО, де його зробили. Крім того, відпала б потреба у додатковій охороні.

А загалом доречніше в єдину базу навіть не відеофіксацію завантажувати, а дані діагностичної карти. Бо якраз у ній записано, справний автомобіль чи ні. А з відео  можна достеменно з'ясувати лише, що машина на станції була. Гарантії, що вона справна, з таким підходом не матимеш.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів