Підтримати нас

Українці вперше побачать, яким був Григорій Сковорода

Автор статті
01 грудня 2016 16:45
593
Поширити:

У Києві відкрилася виставка скульптур для незрячих. Вони створені, щоб показати людям з особливими потребами, якими були відомі українці. До колекції увійшли 12 скульптур. Серед них Леся Українка, Григорій Сковорода, Марія Заньковецька та Георгій Гонгадзе.

Виставку "Торкаючись, бачу" можна побачити у Києво-Печерській Лаврі. Вона триватиме до 3 грудня. Створив колекцію львівський скульптор Василь Одрехівський.

"На створення "скульптур-портретів" мене надихнула незряча дівчинка. Вона любить поезії Івана Франка. Сказала, що їй завжди було цікаво як виглядає письменник", - каже Василь Одрехівський.

Кожен бюст супроводжує коротка довідка про постать. Текст написаний шрифтом Брайля.

"Я спілкувався з незрячими у Львові. Вони запропонували 12 постатей відомих українців, які вони хотіли б побачити", - додає скульптор. Також, за словами Одрехівського, він хотів би створити колекцію об'ємних макетів архітектурних споруд. Щоб допомогти українцям з особливими потребами зору побачити найвизначніші пам'ятки світу. Такі як Ейфелева вежа.

"Я читав твори Лесі Українки та Григорія Сковороди. Але ніколи не бачив цих письменників. Такі проекти допомагають незрячим як я дізнатися про цей світ більше", - каже учень Остап Нестеровський. На виставці його супроводжує мама.

Колекцію вже показували на Західній Україні. Зі столиця вона поїде до Слов'янську.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ