Підтримати нас

Українці самі вибиратимуть тарифи на світло

Vgoru
22 березня 2016 07:51
644
Поширити:

Стримує реформи надмірний адміністративний контроль держави на енергетичному ринку.

Зарубіжні експерти запевняють, що Україна здатна реформувати енергетичну галузь, після чого українці самі зможуть вибирати, за якими тарифами сплачувати за світло, і навіть визначати компанію постачальника цієї послуги. Про це йшла мова на V українському форумі з питань конкуренції, який відбувся днями в Києві.

 Стримує реформи надмірний адміністративний контроль держави на енергетичному ринку. Нещодавно Антимонопольний комітет виявив ознаки колективної монополії, але експерти запевняють — в умовах, коли ринок енергетики контролює держава, звинувачувати в подібному виробників електроенергії не можна.

 "Сьогодні їхня ринкова сила дорівнює нулю, — пояснює екс-глава Мінпаливенерго Сергій Єрмілов. — Ринок — це коли сам ринок визначає вартість товару. Сьогодні вартість товару визначається державою".

 Тотальний контроль може призвести до банкрутства енерговиробників. "Є всі ознаки того, що стовідсоткова державна регуляція є основною причиною, яка стримує конкурентні відносини", — додав віце-президент всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

 Нагадаємо, що саме конкуренція на ринку енергетики — обов'язкова умова ЄС для асоціації. Для прикладу нам ставлять Швецію, де замість того, щоб розділяти великі компанії, відкрили ринок. У свою чергу в АМКУ обіцяють піти назустріч енергетикам й обговорити результати розслідування з компаніями та експертами.

 "Ми плануємо в кінці квітня розпочати публічні слухання і забезпечити всі ваші процесуальні права", — пообіцяла енергетикам перший заступник голови АМКУ Марія Ніжник.

 

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів